Ametyst

Jsou dovoleny sňatky očkovaných s neočkovanými?

Jaké jsou překážky uskutečnit svatbu?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Sňatky očkovaných s neočkovanými se ZÁSADNĚ NEDOPORUČUJÍ, protože pokud se snoubenci nedokáží shodnout ani na tak jednoduché věci, tak takový vztah nemá šanci vydržet.

Další odpovědi
marci1

Momentálně (aktualizace 26.11.2021) platí, že ano, ale, neočkovaný musí doložit prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu.
Svatba se může konat:
„Pokud všichni přítomní starší 12 let (včetně snoubenců, matrikáře, oddávajícího atp.) doloží:
prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění covidem-19 v době ne delší než 180 dnů přede dnem konání obřadu,
aplikaci očkování proti covidu-19, přičemž od poslední dávky vakcíny (druhé u dvoudávkových vakcín, první u jednodávkových vakcín), musí uplynout nejméně 14 dní.“ 🙂
https://covid­.gov.cz/situa­ce/zivotni-udalosti/svatba

Kepler

Zakázané to není, ale je zde větší riziko přenosu nákazy dotykem. Přitom nezáleží na tom, jestli je partner očkovaný, nebo ne. Ten neočkovaný do může odskákat horším průběhem nemoci, nedejbože hůř.

paul1

Můžou, ale před vyměňováním prstýnků si musí vydesinfikovat ruce a počas obřadu musí mít oba dva respirátory, i při polibku 😁 .

Emefej

Hloupý dotaz. Zákonné překážky sňatku v ČR stanovuje Zákon 89/2012 Sb. v praragrafech 672–676. O očkování tam není ani slovo.

aliendrone

Nemám ponětí, ale DOMNÍVÁM SE, že sňatku bojové helikoptéry a genderfluida nebude kladeno tolik překážek, jako v prvním případě. ;) :D :D

Ametyst

Emefej: před rokem by to možná byl hloupý dotaz. Dnes už bohužel spousta lidí těmto hloupostem tleská, tak se radši slušně zeptám. Dnes totiž už ani neplatí presumpce neviny.

zjentek

Pepa pětadváca a můžeš speciálně mně vysvětlit, proč dáváš do kontextu očko/neočko se shodou mezi partnery? Ta tvá odpověď totiž trochu mazaně vyznívá, jako by se tazatel měl domnívat, že se snad lidstvo očkuje kvůli nějaké chorobě a ne z prospěchu.

Pepa25

Když už jsem u toho zvráceného humoru, tak největší síla, na co jsem zatím narazil, byl příspěvek nějaké slečny nebo mladé paní, která by chtěla nějaké to „snaženíčko“, ale pak s hrůzou zjistila, že se partner nechal naočkovat, takže by se správně podle internetu na něj neměla ani podívat, natož s ním něco mít, ale v ní se to bije. Ta diskuse, co jí pak kamarádky radili, stála za to: Štrosmajer a jeho holubičky hadra 🙂

zjentek

D; D; D;

Myslím že ZATÍM jo, ovšem překážkou by mohl být samotný kovídek. (;

FaoN

nemluv