Avatar uživatele
Stříbrný

Jsou charakterové vlastnosti lidí přirozené, nebo vznikly až za určitých podmínek?

Vlastnosti, většinou negativní, sobeckost, zrada, lakota, hněv, strach a pod se objevují hned se vznikem lidstva, nebo až po určité době, za určitých podmínek? Člověk dělá všechno pro to, aby se cítil lépe, měl více jídla, byl bohatší, mocnější. Objevuje se tato schopnost s rozvojem myšlení, s rozvojem majetku, nebo je to přirozená vlastnost daná každému člověku? A jsou tyto vlastnosti přirozené, nebo pudové? Objevují se i u zvířat? Například křeček si hromadí potravu, ale pro sebe a ne více, kdežto člověk hromadí majetek, který nemůže využít.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Charakter je z většinové míry dán výchovou - člověk se rodí (v tomto kontextu) jako ´tabula rasa´ a teprve vlivy prostředí se jeho charakterové vlastnosti formují.

..."hned se vznikem lidstva"...? - dřív...
;-)
Charakter úzce souvisí s uvědomováním si (své) osobnosti a začleněním této osobnosti do společnosti, což funguje nejen u lidí, ale i u "zvířat", která mají ´vyšší´ sociální chování.

Křeček není vhodný příklad... Křeček hromadí potravy mnohem více, než (s)potřebuje.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Podoba a některé vlastnosti se dědí po rodičích, ale často též po prarodičích, protože vše okolo nás se opakuje v určitých cyklech, přičemž nejkratší je interval cca 50-ti let. Velmi důležitým nositelem informací je rodina, ale také společenství.
Tento názor asi budu nucen upravit na základě posledních událostí ve Francii. Je však pro mne téměř nepochopitelné, že děti /byť Alžířanů/, které se již narodily a vyrostly ve Francii jsou ochotny propůjčit se hanebnostem jako byl včerejší útok na skupinu svobodomyslných redaktorů.


Avatar uživatele
Zlatý

Charakterové vlastnosti nejsou vrozené ( z většiny ), ale získané. Tvoří základní profil každého z nás. Vychází z výchovy hlavně v rodině, ve škole. Základy se získávají kolem tří let věku. V chování a jednání se projevují kolem desátého roku věku a čím je člověk starší, tím vlastnosti charakteru vycházejí více na povrch a více se projevují. Samozřejmě je člověk ovlivňován svým okolím, prostředím, ve kterém žije, tím, jak se k němu ostatní lidé chovají apod. :-))


Avatar uživatele
Zlatý

dneska není přirozené vůbec nic, ani vlastnosti ..jakože když tvůj tatínek je hódně nepřirozenej, tak jeho i tvé charakterové vlastnosti jsou velmi přirozené, když se pak chováte tak nepřirozeně ;)


Avatar uživatele
Pokročilý

Řekla bych, že jsou člověku přirozené, ale projevují se až v určitých situacích. Strach apod. budou spíš pudové. To je můj názor.


Avatar uživatele
Bronzový

Tyto vlastnosti jsou přirozené, ale to nakolik je lidi projevují a jakým způsobem je naučené. To jak se pak člověk bude ovládat záleží na genetice, výchově a okoukávání chování od ostatních. :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

zjentek

kuva Kelte kde mám svou koncentrovanou odpověď ..neser

Avatar uživatele
Bronzový

gagaga

i " nauceny " ( spatny ) charakter muzete zmenit, ale chce to cas.
Nevzdavejte to po nekolika spatnych pokusech .
Spatny navyk nevznikl pres noc,
takze ani novy se nenaucite hned
musite na nem pracovat - hlavou
:)
znam osobne hodne lidi, kteri se behem zivota zmenili.., otocili o 180 st.
at na tu " stranu " , ci na tu druhou ..
-iv-

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 3222
Zlatý quentos 1428
Zlatý mosoj 1389
Zlatý Drap 1211
Zlatý Kepler 951
Zlatý led 725
Zlatý gecco 710
Zlatý marci1 664
Zlatý Lamalam 656
Zlatý hanulka11 627

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.