Lukáš Ondriš

Jsou aditiva v prascich v odkazu nebezpecna?

http://www.le­karna.cz/pira­cetam-al-1200-30x1200mg-potahovane-tablety/
Povidon, sodná sůl kroskarmelosy, magnesium-stearát, koloidní bezvodý oxid křemičitý,
makrogol 6000, disperze methakrylátového kopolymeru E 30%, hypromelosa, dimetikonová
emulze SE 4, oxid titaničitý (E171), žlutý oxid železitý (E172)

Odpovědi
Kepler

Určitě ne, jsou to neškodné látky přidávané za účelem lepšího vstřebávání, jako objemové plnivo (nosič), případně jako barvivo. Tak jako u všech léků per os – tablet.