aliendrone

Jsme už ZASE tam, kde jsme byli? (jen „o trochu hůř“)

Pamatuji dobu, kdy se kupovalo pouze to, co bylo k mání (a většinou toho moc, co by za to stálo, NEBYLO). Než začnou bolševici vřískat – uznávám, že i za totáče se DALO koupit všechno, pokud jste měli peníze NEBO známé, ale to už podle mne NENÍ obyčejný prodej.

V Kaufu na Jarově v pátek, v pondělí i dnes – nemají česnekovou pastu (místo toho ale mají 15 [!!] druhů křenové pasty), ančovičky (ani ty rovné, ani očka) – zato mají 12 [!!] druhů kalamárů (asi Češi na svátky z vánočního kapra přesedlali na kalamáry nebo co) a ani jeden popcorn do mikrovlnky (2 už hotové, z toho jeden barevný sladký). Tento „trend“ již sleduji delší dobu. Dospěla už globalizace (babišismus) do stádia, kdy si už BĚŽNĚ nekoupíme to, co potřebujeme/chceme, nýbrž jen to, co nám řetězce milostivě vnutí (tedy budeme kupovat to, co je aktuálně pro řetězce nejvýhodnější)?

BTW – česneková pasta – ještě před cca rokem byla běžně v každém krámě, dnes je to doslova PODPULTOVÁ záležitost – jediné místo, kde se dá koupit, je vietnamská SAPA!!! Billa, Albert, Kaufland, Tesco… NIC!

Opravdu máme dnes BOLŠEVICKÝ systém (se všemi jeho negativy – fízlování, zlodějna, mrhání prostředky a neefektivita státu, lživá propaganda atd.) BEZ jeho pozitivních stránek (byty zdarma atd. – však víte)???

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že je to záležitost obchodní politiky řetězců a nevěřím tomu, že objednat třeba tu česnekovou pastu je problém, protože je jí nedostatek. Prostě o ni není takový zájem. Já jsem ji třeba nikdy nekupoval, protože je příšerně slaná a tím pádem v kuchyni prakticky nepoužitelná. Babiš nemá s globalizací nic společného a globalizace nemá nic společného s obchodní politikou.

Další odpovědi
Edison

Bylo všechno, co bylo POTŘEBA… Výpadek toaleťáku neberu jako argument, příčina je známá – vyhoření hartmanu – a tyto výpadky dodávek se dějí i dnes. Pamatujete, jak se prudce zvýšily ceny HDD po problému v JP??? Potíž je jen v počtu alternativních dodavatelů.

Jinak zásadní problém je v možnosti výběru a zvyku… Když nebyl výběr, byli jsme rádi za cokoli… Dnes, když je tak široký výběr, durdíme se, že právě dnes není dostatek toho, co právě my chceme. Prachobyčjná ROZEŘANOST, KONZUMNOST, cvšeobecně nadměrný BLAHOBYT!!!

autacek

No, včera pro změnu nebyly v Lídlu kvasnice. Zato si můžeme donést z Perlovky kvasinky. I když počkat, ani tam to už není co to bývalo.

led

Aliendrone, mimozemšťan nerozmýšľajte ako stroj binárne, ale „ľudsky“, ako podnikateľ.
Kedy najlepšie zarobí obchodník? Ak „drahé“ výrobky nahradí výrobne lacnejšími, ale pritom zachová ich vyššiu predajnú cenu. Ani znížené „akciové ceny“ nie sú nižšie, než nákupné. Aj keď tie „klasické výrobky“ niekedy musí predávať, nasadí ich menej a… potom počujete, čítate: prepáčte (niekedy toto slovíčko dokonca aj použijú), ale máme tu aj iné podobné, tak ako píšete vo svojej otázke. A čo urobí človek rodu nákupného? Kúpi to čo je. A peniažky sa hrnú do kapsičky predajcu.
Môžte so mnou nesúhlasiť, ale je to starý obchodný trik.

aliendrone

led>>> Já s Vámi naprosto SOUHLASÍM, jenže to mi jaksi NEPOMŮŽE! Já bych byl rád, kdyby alespoň ta polská kejda byla zastoupena jednou skleničou (když už ne něco lepšího), abych NEMUSEL do Tramtárie někde u Písnice. A ona by BYLA zastoupena, KDYBY systém nebyl zhovadile prasácký a alespoň trochu rozumně fungoval. Což NEHROZÍ. :(

Prostě mám silný pocit „deja vu“, že tohle jsem už ZAŽIL! Ano, kulisy a hesla se změnily, jenže VÝSLEDEK je STEJNÝ! A to mě FAKTICKY štve! :(

Já vím, už bych měl mít rozum a chápat, že kecy jsou jedna věc, blbci další a pohádky zůstanou pohádkami – jenže prostě jsem už takový. Nejstrašnější na tom je fakt, že systém mne NUTÍ dělat chlívárny (abych přežil!) – stejně jako za bolševika! (jen způsob, stejně jako ty kulisy a hesla jsou jiné). :( :( :(

led

Čo sa stalo? že so mnou súhlasíte… 🙂
Hlavne nerozčuľujte sa, vraj to škodí zdraviu, aj mikročipom v elektronike.

aliendrone

Ále, v podstat nic – běžná předsvátková rutina (přesněji řečeno pakárna). ;) :D
A protože není nikdo po ruce, na kom bych si mohl DŮVODNĚ „zchladit žáhu“ (a BEZDŮVODNÉ prudění mi je silně proti srsti), tak alespoň fňukám tady! ;) :)

aliendrone

Edison>>> Já nevím, jestli lze považovat za „široký výběr“ to, že dejme tomu z 50 druhů RŮZNÉHO zboží si u 10 druhů můžeš vybrat mezi 20 značkami produktů a 40 druhů zboží prostě NENÍ zastoupeno vůbec. (jen příklad)

To je podle mne babišismus nejhrubšího zrna, nikoliv výběr, natož široký. ;) :D :D

Hele, kdybych chtěl nějaké „extrabuřty“, to bych chápal. Ale česneková pasta byla i za totáče zcela běžně dostupná, takže prostě nevidím důvod PROČ herdek musím valit přes celou Prahu do SAPY, kvůli jediné položce, která by měla být podle mne zastoupena alespoň JEDINÝM produktem (když jiné jsou zastoupeny DESÍTKAMI značek).

Fakt ale je, že v SAPĚ mají jednu MOC MOC excelentní česnekovou pastu (slovenskou, ale mají jich tam více druhů), která je nesrovnatelně LEPŠÍ, než ten polskej, s přemáháním poživatelnej humus, který byl běžně dostupný v řetězcích. ;) :)

Kepler

Já zas nemůžu sehnat mraženou kapustu, když tak jenom růžičkovou, ale tu nechci. Nemají ji v Tescu ani v Kaufu. Přitom dřív byla běžně. Stejně tak u nás v sámošce často nemají „plnotučné“ mléko. Asi to je stejný případ jako s tou pastou. Lidi to málo kupují.

aliendrone

>>> Keplere, sám sis napsal důvod PROČ česneková pasta NENÍ v řetězcích. Prostě se na ní MÁLO vydělá. Zájem jistě JE (sám jsem důkaz), ale bohužel malý. A tak prostě mám smůlu, MUSÍM koupit to TO CO JE – stejně jako za bolševika!

NEZÁLEŽÍ na důvodu proč něco není, ale na faktu, ŽE TO NENÍ k dostání! Za komoušů chtít kiwi? Zapomeň, kup si pomeranče! (kubánský, pamatuješ?) Dnes česnekov pasta? Kup si vole křen – máme 15 druhů! Ančovičky? Nasrtento, kup si kalamáry! SILNĚ pochybuji, že by zájem o kalamáry ve sklenici byl v Česku nějak závratný! Jistě by se místo jednoho druhu křenu (převážně odporné polské kejdy) vměstnala jedna česneková pasta, ale PROČ? Nakoupili jsme výhodně křen, tak žerte křen! Budete kupovat a žrát to, CO vám předhodíme a jestli se vám to nelíbí, cestujte do SAPY přes celou Prahu kvůli jediné položce! (bolševický ekvivalent – jděte za známým, popřípadě zašusti bankovkami!)

A babišismus to JE! Možná ti uniklo, že Babišův Agrofert je dominantní producent potravin na našem trhu. Globalizace je pokročilý oligopol, což Agrofert (potažmo Babiš – nepřihlížím k slovíčkaření nakolik ho Babiš „neovládá“) zcela SPLŇUJE.

Na ZDRAVÉM, konkurenčním, tedy nikoliv monopolním trhu by se to NESTALO (ani stát nemohlo)! Pohádkám, že oligopoly si konkurují věří snad jen hloupý Pepan Tedy ony si „konkurují“, ale v rámci KARTELOVÝCH dohod, což jistě víš, co znamená.

Někde jsem tu už psal, že Babiš nakonec BUDE (navzdory předvolebním kecům) PRO imigranty (to bylo ještě v dobách před „dotační velkoaférou“ – a PROČ jsem o věděl? Protože imigranti jsou AKUTNÍ POTŘEBOU globální ekonomiky, která nutně vyžaduje vyrovnání ekonomických rozdílů v celosvětovém měřítku.

A jistě je ti jasné, že je OBTÍŽNÉ (nemožné!), aby Afrika a spol. se dotáhly na úrověň Evropy či sev. Ameriky, mnohem jednodušší a proveditelnější je, aby „bohatší“ regiony ZCHUDLY na úroveň těch ostatních. PROTO si likvidujeme vlastní průmysl dovozem z Číny, proto EU vymýšlí jedno opatření za druhým, kterým by našim výrobcům znemožnila konkurovat.

Vážně věříš, že by se NEDALO nahodit „ekologické clo“ na výrobky ze zemí, které nedodržují kvóty (nebo na ně rovnou prdí!), či nesplňují ekologické limity a tím zkonkurenceschopnit výrobky EU (kde výrobce musí splnit hromadu podmínek, jejichž splnění výrobu ohromně prodražuje (tedy ZNEVÝHODŇUJE)? Proč to NIKDO neudělá, když je to tak jednoduché? Protože MUSÍME ZCHUDNOUT Keplere, tak to prostě je, to je globalizace!

Proto Babiš (přesněji jeho vláda prostřednictvm minstra) podepsala! Jde o globalizační potřebu a Babiš, coby doslova exemplární ukázka globalizačního faktoru samozřejmě volí to, co je pro něj coby vrcholného exponenta globalizace v Česku je nejvýhodnější – na zbytek národa kálí Bílý Tesák! Proto bylo DOPŘEDU každému (kdo se zamyslel) JASNÉ, že Babišovy kecy proti imigrantům jsou jen „pohádka pro blbečky“, aby od nich dostal volební hlas!

A jak je vidět, monopol (pardon, oligopoly) už vystrkují drápky, pomaličku, nenápadně, ale nezadržitelně. Máme BOLŠEVISMUS se všemi jeho negativy BEZ jeho výhod! :(

Kepler

Za bolševika sis jisté zboží nemohl koupit, protože prostě na trhu nebylo. Teď prostě proto, že o něj není zájem, to je podstatný rozdíl – globalizace, neglobalizace. Zkus mi sehnat termití vajíčka! Nejsou. To je ale babišovský bordel, co?

aliendrone

LOL! Stejně tak neseženeš holubí prsíčka Keplere – a že u nás holubů JE! (na rozdíl od termitů) To přeci nemyslíš VÁŽNĚ srovnávat termití kukly s česnekovou pastu (počty jejich konzumentů).

Mýlíš se – já si nemohu koupit česnekovku v řetězci NIKOLIV proto, že je „malý zájem“, ale proto, že NENÍ k mání!!! Kdyby byla – koupil bych bez ohledu na „malý zájem“. Ale NENÍ!! NENÍ!!! Prostě NENÍ a tak NEMOHU koupit, i když zájem MÁM!!!

Znovu opakuji – je fuk z jakého důvodu NENÍ na trhu. (jestli z bolševického či globál-babišistického důvodu) Rozhodující je VÝSLEDEK – a TEN JE STEJNÝ!!!!

BTW – právě jsem se vrátil ze SAPY (tywoe, ZASE se na chvilku v Praze objevila ta bílá věc na ulicích – a hlavně ti mladší Pražáci na to neumí jezdit – zimáky nezimáky! 3 bouračky, zácpy jaxviň – zlatý bolševický podpultový prodej!)

Ale z5 k věci. Takže kupuju česnekovou pastu > prázdný CELÝ regál, jen na konci se choulil zbyteček cca 20ks past. Ptám se kde je ta má oblíbená česneková pasta? Všechno VYPRODÁNO, ty co tam leží jsou POSLEDNÍ!!! Vzal sem rovnou 10 (kdyby to byla ta moje „oblíbená“, vzal bych VŠECHNY – jenže ta i před tím mizela fofrem, protože byla fakticky k nerozeznání od utřeného česneku se solí – na rozdíl od přeolejovaných polských kašokejd), i když mě ujišťovali, že zase budou. Z prázdného regálu plyne závěr, že zájem JE (jak velký těžko posoudit), takže vysvětlení, že jsme NUCENI žrát/kupovat to, co nám předhodí JE NAMÍSTĚ!!

Ještě mi řekni, že o ančovičky, které hromada lidí o svátcích dává na chuťovky TAKÉ NENÍ zájem! Prdlajs – kup si to, co chceme MY, tak to je – a letos chceme, abys místo ančoviček kupoval KALAMÁRY!! Ty přeci kupuje KAŽDÁ česká domácnost po tunách, že? Prostě globál-babišismus, po staru bolševismus v jiném kabátě!! ;) :D :D

Ještě malá poznámka – zájem byl o česnekovou pastu před cca rokem takový, žes BĚŽNĚ koupil/měl na výběr z NĚKOLIKA druhů – od s 30% soli až k 50% obsahem soli. A NAJEDNOU zájem NENÍ!? A to ani takový, že by se nevyplatilo věnovat pár cm místa (nemusím mít celý regál) na alespoň JEDINÝ druh česnekové pasty? Zato zájem o křenovou pastu vzrostl natolik, že jsou jí plné regály, které zjevně nikdo nedoplňuje, protože z nich mnoho neubývá. Nezlob se na mě, ale uživatelů křenové pasty je podle mne přibližně srovnatelné množství, jako té česnekové. Tak asi PROTO je jí 15 druhů na celém „štendru“ (několik polic), zatímco česnekovka NIC! Určitě to nemá nic společného s tím, co nám chtějí řetězce vnutit! Dáš si místo ančovičky na chuťovku kalamára? ;) :D :D

Závěr je JASNÝ! ZASE máme nedostatkové zboží, stejně jako za totáče, jenže tenkrát se to zdůvodňovalo „prioritami společenských potřeb“, dnes „nezájmem“ kupujících. OBOJÍ je KRAVINA a když na trhu něco NENÍ, tak to prostě NENÍ – ZASE máme BOLŠEVISMUS – jen bez jeho tehdejších výhod! Ostatně – co čekat od systému, kde je nejen MYSLITELNÉ, ale REÁLNÉ, že předsedou vlády se stane prašivej estébáckej bonzák? ;) :D :D

Kepler

Jasně , o tom to je. Hulubí prsíčka jsou nepoživatelná, ale ten africký kaviár je! Dokonce možná velmi zdravý.A teď si představ, že ti Somálci si to žerou zadarmo! 🙂

aliendrone

OK, takže tě zbavuji potupného cejchu kájomaříkovského pohůnka a pacholka Mirka Dušína! :)

Tímto jsi jmenován čekatelem na přijetí do ctihodné zločinné společnosti s PROZATÍMNÍM titulem „zločinec kandidát“! ;) :D :D

Kepler

Ó, jaká pocta! Ze vzorného a ideálního syna svých rodičů, se ze mně stal rovnou šéf gangu Fast Arrows!

led

Sú, len si treba za nimi vycestovať
https://zoomma­gazin.iprima.cz/pri­roda/video-165-milionu-vajicek-pekelny-zivot-termiti-kralovny