Pruzkumnik

Jsme to, co jíme?

Moje teorie je zjednodušeně, že
Samozřejmě, vznikli jsme z toho co, snedli naši rodiče
Pak když jsme se narodili, tak jsme rostli z toho, co jsme jedli
On totiž nejde atom vytvořit z ničeho
třeba když člověk vypije vodu, vodu v těle zužitkuje (sliny, krev atd.) A pak ji nějakým způsobem vypudí ven (ať už potem (nebo před tym)nebo vymočením), ale při tom průchodu námi nezanikne jediný atom kyslíku ani vodíku (naše tělo není jaderný reaktor, aby štěpil atom 😛)
Stejně tak rosliny, třeba paprika
K životu a plození paprik potřebuje přiměřený množství vody, minerálů, tepla a slunce
Když se to tak vezme, zemřel dinosaurus, jeho ostatky se rozložili na úrodnou půdu, vyrostla kytka, snědla ji kráva, krávu snědl člověk, člověk je de facto z atomů, co pamatují dinosaury (necítíte se staře? 😁)
Řekl bych koloběh života 😁
Zní to šíleně, já vím, ale dává to smysl?

Odpovědi
marci1

Jsme to, co jíme! Nedostatečná nebo špatná výživa z nás může udělat „popelnici odpadů a škodlivých bakterií“. 🙂
To, co jíme, může proměnit naši psychiku, naši osobnost, naši podobu (vzhled) a ovlivňuje to, jak rychle a jakým způsobem budeme stárnout.
Zjistil to před lety již doktor Weston A. Price, který objevil, že nedostatečná výživa zužuje obličej a úzká zubní klenba způsobuje křivé zuby (kolik dětí dnes nosí rovnátka?), zužuje nosní průchody, takže lidé mají tendenci dýchat ústy (a chrápat), zužuje pánev, což ztěžuje porod, atd.
Potvrzuje to i jiná studie, kterou jsem četl. Překvapení vědci zjistili, že když neškodným bakteriím změnili životní prostředí (neboli potravu), neškodné bakterie se proměnily na agresivní, choroboplodné. Jinými slovy, my můžeme naše užitečné bakterie, žijící v našich střevech, proměnit na životu nebezpečné jenom změnou naší – a tedy i jejich – stravy.
Ještě je vám jedno, co jíte?
Zdroj: Tomáš Kašpar – Nespěchejte do rakve
Podrobněji-http://zdrava-vyziva.doktor­ka.cz/opravdu-jsme-to-co-jime/

aliendrone

No jo, je to tak. A to si představ, že nemusíme v sobě mít jen atomy dinosaura, ale třeba dinosauřího trusu. :D Venkoncem jsme stejně jen MNOHEM STARŠÍ „odpad“ vzniknuvší při závěrečném finále velké hvězdy (výbuch supernovy), jelikož žádná obyčejná hvězda nedokáže syntetizovat prvky těžší než železo. Takže na našem počátku (z čeho vznikla Zěmě atd.) je vlastně mrtvola supernovy. (nebo něco, co z ní zbylo)

lota

Ta úvodní fráze je myšlena tak, že jídlo ovlivňuje to, jak se chováme, cítíme, tedy i to, kdo jsme. Nebo také jinak:štěstí leží v břiše https://www.pro­detox.cz/psychi­ka-a-zazivani/