Verůnek

Jsem ve zkušební době a po 11 dnech na nemocenské mi přišla výpověd,údajně podle § 66.Jak postupovat?

Podle tohoto paragrafu to je ale až po 14 dnech.Výpověd mi přišla poštoua ještě ten den byl prac.poměr ukončen

Nejlepší odpověď
standa

1.
Skončení pracovního poměru je po právní stránce neplatné…, pokud byste čistě teoreticky uplatnila žalobu na neplatnost takového ukončení prac.poměru, tak sice u soudu uspějete, ale zaměstnavatel s vámi nepochybně pracovní poměr skončí legálně ještě před případným zahájením soudního řízení, protože tentokrát vám opakované oznámení o zrušení prac.poměru ve zkušební době doručí až po uplynutí zmiňované 14ti denní lhůty.

2.
Jediné co je ve „hře“ je, že máte nárok na náhradu nemocenských dávek za obvyklé pracovní dny v době 4.-14.kalendářního dne vaší nemoci a zaměstnavatel vám náhradu proplatí jen do zmiňovaného 11.dne. Nevím o kolik pracovních dní se v těch zbývajících třech kalendářních dnech bude jednat, ale z principu bych zaměstnavateli nenechal ani jeden den.
Pokud vaše nemoc bude pokračovat, tak od 15.dne nemoci vám bude nemocenskou proplácet OSSZ, nezávisle na vašem ukončení prac.poměru.

3.
Doporučuji, abyste se osobně (např. v době vycházek) obrátila na zaměstnavatele a předložila mu návrh, že oznámení o skončení pracovního poměru ve zkušební době, tak jak jste jej převzala, je neplatné a že budete souhlasit s ukončením pracovního poměru dohodou k datu, kterým bude 15.kalendářní den vaší nemoci.

To pondělí:

Vaše rady z oblasti pracovního práva nepatří mezi ty nejpřesnější 🙂

„Po dobu nemoci,budeš stále dostávat nemocenskou,tak prodlužuj…“
S: bože, to je rada, jako stehno 🙂

„zápočtový list ti pak vydá zaměstanavatel, pokud má více jak 20 zaměstnanců,nebo pak na socialce“
S: hranicí pro ´malou´ a ´velkou´organizaci je 25 zaměstnanců (§ 17/1 zákona č. 582/1991 Sb.) a zápočtový list vydává i tzv. ´malá´ organizace, pouze si musí od OSSZ vyžádat potvrzení o případném čerpání nemocenských dávek.

„a ty s tím pujdeš do dvou dnů na pracák, nebo do nové práce“
S: pro řádné zaevidování na ÚP nebo přijetí do nového prac.poměru nepotřebujete bezprostředně předložit zápočtový list, pokud jej předložíte v nejbližší možné době.
Btw. pro registraci na ÚP běží 3 denní lhůta po skončení prac.poměru pro plynulé pokračování pojištění zaměstnance.

„sice se píše do osmi dnůale může se stát,že tím stratíš rok do důchodu.“
S: blábol !

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/socialzab_or­g/cast3.aspx

Další odpovědi
rybíz

§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

pondělí

po dobu nemoci,budeš stále dostávat nemocenskou,tak prodlužuj,zápočtový list ti pak vydá zaměstanavatel,po­kud má více jak 20 zaměstnanců,nebo pak na socialce
a ty s tím pujdeš do dvou dnů na pracák,nebo do nové práce,
sice se píše do osmi dnůale může se stát,že tím stratíš rok do důchodu.