Vypoved a nemocenska

Dobrý den, chtela jsem se zeptt, mam vypoved dohodou k 28/2/2010, ale pred timto datem jsem na neschopence, konci tedy pro me i presto pracovni pomer ktomu 28/2/2010 nebo nabyde pltnosti až po ukončení neschopenky? děkuji za odpověd.

ps: podepala jsem jen jeden dokument o vypovedi dohodou al mela jsem podepsat jete alsi, ktere jem uz nepoepsala, jelikoz jsem zacla marodit.

Odpovědi
standa

Termín „výpověď dohodou“ je nepřesný…, buď se jedná o „výpověď“ nebo o „dohodu“
(výpovědí končí pracovní poměr až po uplynutí 2 měs. výpovědní doby, naproti tomu dohodou končí pracovní poměr k libovolnému datu, na kterém se ale obě strany předem dohodly)

Pokud vám tedy běží výpovědní doba a během této doby jste onemocněla, tak pracovní poměr neskončí 28.2.2010, ale později o tolik dní, kolik dní budete nemocná. Ale pokud budete sama chtít skončit k 28.2.10 můžete to zaměstnavateli jen oznámit a skončíte 28.2.2010.

Pokud jste se však DOHODLI, že pracovní poměr skončí 28.2.2010, tak nezávisle na nemoci váš prac.poměr skončí tímto dnem.