Rokio

Jsem já kvalifikovaným prodavačem?

Zde je můj stručný životopis obsahující jenom moji kvalifikaci a praxi, která alespoň trochu souvisí s povoláním prodavač:

Vzdělání

  • SŠ – prestižní škola – Obchodní akademie
  • ZŠ – škola pro žáky se speciálně vzdělávacími potřebami

Jazykové dovednosti

  • AJ – mírně pokročilý (maturita)
  • NJ – falešný začátečník

Zbožíznalství

  • průměr 1 na OA
  • průměr 1,5 na oboru Prodavač (v průměru)

Balení

  • balení zákusků – dobrá úroveň
  • ostatní způsoby balení – podprůměrná úroveň

Práce s pokladnou – mírně podprůměrná úroveň (na pokladně ve školní prodejně)

Znalost etikety

  • prakticky – velmi dobrá úroveň (podle mých pedagogů)
  • teoreticky – vysoce nadprůměrná úroveň (přečteno několik knih zabývající se etiketou a zhlédnuty většina videí od Ladislava Špačka)

Psychologie – dobrá úroveň (absolvováno několik desítek hodin z psychologie a výborný prospěch z tohoto předmětu na OA i na oboru Prodavač)

Ekonomika – výborná úroveň

poznámka: Podle mé bývalé učitelky na OA je kvalifikace to, co člověk umí a ne to, jaké má vzdělání.

Nejlepší odpověď
ivzez

Přemýšlím, jak moc prestižní ta OA je, když maturant, který by měl
být podle evropského rámce na úrovni B1, je jenom mírně pokročilý.

Něco jsi tu vypsal, ale „dobrá úroveň“ ani „podprůměrná úroveň“ balení
podle mne na kvalifikaci prodavače (zatím) nestačí.

Přečtení knih ani zhlédnutí videí ještě neznamená,
že si z toho člověk něco zapamatuje a používá…

Další odpovědi
nyjono

Kvalifikovaný prodavač by měl umět poradit zákazníkovi.
Takže jde o to, co víš o zboží, které chceš prodávat.