Rokio

Jsem JÁ daňový poplatník?

Žádné daně neplatím. Vydělávám tak, abych daně neplatil a využívám různé kličky, abych platil nižší daně. Víc ale od státu dostanu.

Jsem tedy daňovým poplatníkem, když více beru než dávám.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Malvína

jiná odpověď

Hlavně jsi poněkud vyčůraný 😉

Další odpovědi
aliendrone

ano

Jen tak na okraj – chceš mi říci, že sis nikdy nekoupil krabku cigár, pivo nebo třeba benzín? Opravdu VŠECHNO dokážeš proúčtovat do nákladů? A co DPH? ;) :D

Drap

jiná odpověď

Jsi daňový poplatník. Možná by stálo za to, aby ses nad sebou zamyslel a kličky nevyužíval.

klumprt

ano

Každý, kdo si něco koupí, platí daň z přidané hodnoty zahrnutou v ceně výrobku. Odvádí ji prodejce, ale platí ji zákazník. Každý, kdo tankuje benzin či naftu, hulí či chlastá, platí ještě k tomu spotřební daň.

Jiří Bohumil

jiná odpověď

Za prvé si ve svém dotazu odporuješ. Nejdřív říkáš, že žádné daně naplatíš (zřejmě myslíš daně z příjmů)-čímž si vlastně sám odpovídáš, že pétcem těchto daní nejsi a pak že děláš vše proto, aby jsi je, kulantně řečeno, „optimalizoval“.
V tomto případě plátce daně jsi.
Pak ale ještě platí, že jsi plátcem spotřebitelské daně, které jsou zahrnuty do cen prodávaných produktů.
Další otázka je, zda jsi pro společnost „daňovým přínosem“, nebo položkou „nákladovou“. V tomto případě je nutno říct, že, vzhledem k tomu, že více čerpáš (jak formuluješ ve své otázce i ve svých jiných otázkách), než odvádíš, jde o druhý případ.

zjentek

ano

… ,a dokud nezmoudříš, tak jím i zůstaneš! ;)

mosoj

jiná odpověď

Prostě nevíš nic, poplatníku.