Waithellin

Je Jižní Afrika bezpečná země?

Dobrý večer,
chtěl bych se zeptat zda je SA bezpečná země na návštěvu, je mi 19 a bráchovi 20.
Dlouho mluví o návštěvě případně by tam chtěl jít pracovat, sám měl díky škole program kdy mohl jet do Austrálie na dva roky a udělat si tam maturitu.
Děkuji za případně rady

Nejlepší odpověď
Ametyst

Běloši z Jihoafrické republiky se stěhují už desítky let jinam. Dokonce i v mnohem civilizovanějších zemích roste protibělošský rasismus. Není třeba to riskovat.

Další odpovědi
Dochy

Měl jsem lektorku AJ z Jižní Afriky. A podle toho co říkala se moc za bezpečnou považovat nedá. Což mi jen potvrdilo dřívější informace.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Waithellin

Díky za odpověď, on je dobrodružné typ ale ne takovéj aby riskoval život. Bude rad když se bude nový vrátit do Austrálie

UPhelp

To zkuste radši Arabský poloostrov, ten je v klidu. Ale né sever, hlavně u hranic s Irákem a pak dál Sýrie a Irán. Navzdory nepopulární pověsti Islámu a muslimů (hlavně tady u nás) je Arabský poloostrov celkem dobrý, vyspělý, tolerantní (ale taky mají někteří svoje zákony a je lepší se v nich trochu orientovat, než se tam člověk vydá). Hlavní problém je spíš ta Sýrie, Irák, Irán (a samozřejmě Islámský stát nebo další teroristické organizace… ty tam ale nejsou, kromě Jemenu, kterému bych se vyhnul, mimo další věci je velmi chudý, nestabilní, zkorumpovaný, s vyšší kriminalitou).
Pod SA si já představuji Saudskou Arábii, ale když se ptáš na jižní Afriku, tak asi myslíš South Africa, že? :P Ale Saudskou Arábii bych doporučil.
Z těch zemí na Arab. poloostrově má třeba SA šáriu, takže to je trochu problém.
Za mě bych jednoznačně doporučil třeba Omán. Ale všichni z CCASG (země Preského zálivu v unii) + Jordánsko (které v té unii není, alespoň zatím) jsou v pohodě.