karel1412

Jezdí se na longboardu po pravé, nebo levé straně vozovky?

Začalo léto a s tím přicházejí i blbé nápady. S kamarádem chceme jet 111 km z Hostivic do Karlových Varů na longboardech. Vím, že se chodí po levé straně, a když jedu například na kole, tak jezdím po pravé straně, jak je to s longboardem? Ptám se hlavně z důvodu toho, že pociťuji odpor k pokutám.

Odpovědi
led

Pohybujte sa po pri krajnici ľavej strany vozovky (v protismere) cesty 2. a nižšej triedy . Viac a bezpečnejšie si užijete jazdu a krásy prírody.
Na cestu 1.triedy a diaľnicu radšej sa ani nepokúšajte ísť.

paroh77

Jezdec na longboardu je brán jako chodec, takže na silnici na levé straně (na dálnici nesmí vůbec).

Dochy

led: spousta těch silnic 1. třídy se prakticky neliší od běžné okresky. OK, častěji jí protáhnou v zimě pluhem. Jsou to běžné cesty které procházejí i malými vesnicemi. Nevím proč by se jim měli všichni vyhýbat. To se mají naučit vznášet?

led

Keď vám nezáleží na vlastnej bezpečnosti, myslite aspoň na bezpečnosť ostatných účastníkov cestnej premávky.

Dochy

Neříkám že nemá být opatrný, ale např. chodci na silnici jsou naprosto OK a víceméně ani jinou možnost nemají. Jak bych asi jinak měl myslet na bezpečnost? Že lidem na vesnici zakážu se navštěvovat? Nebo že když chcou zajít na pivko mají jet autem aby jako chodci nenarušovali dopravu?