DaniiBlack

Jít/nejít do armády? Je lepší česká, nebo zahraniční armáda?

Ahojte. Už jako malá jsem strašně chtěla do armády, máme to tak nějak v rodině. Bratr po tom toužil taky, ale pak ho to přešlo. Momentálně půjdu do 8 a tak už začínám přemýšlet, co bych vlastně v budoucnu chtěla dělat. Armáda u mě ale prostě vede. Proto bych se tady chtěla optat.. Hodně lidí říká, že česká armáda stojí za nic, že je lepší jí do té americké. Jinže jaký je v tom rozdíl? Upřímně, moc se v tom nevyznám – ač jsem jako menší milovala všechno spojené s vojáky a armádou. Je potřeba pro přijetí do armády nějaký výškový nebo váhový limit? V rodině nemáme nějaké obry, já sama mám teď okolo 152cm, a moje matka má jen o 5cm více. Jako dálší: jaká škola by na obor vojáka byla nejlepší? Těch otázek je opravdu hodně, a na všechny si ani momentálně nevzpomenu, takže bych byla ráda kdyby mi na tenhle odtaz někdo odpověděl.. chtěla bych prostě vědět všechno o armádě/vojně.. jaký je mezi tímhle rozdíl? Prostě všechno, co by holce který chce jít dělat vojáka pomhlo pomoct s rozhodováním, a je lepší spíš voják na ‚lodi‘(snad chápete)nebo normálně na ‚suchu‘? Byla bych vám opravdu vděčná, protože všude je to všechno napsaný odborně, čemuž já totálně nerozumím.. děkuju! Jo, a ještě bych chtěla upozornit, že jak už jsem psala jsem se jako malá o vojáky sice zajímala, tak teď si z toho období nepamatuju vůbec nic.

  • Popřípadě, neznáte nějakou práci, kde se používají zbraně, je to práce kde nikdy nevíte co se může stát, a je to celkově podobný práci vojáka? Policii ne.

Odpovědi
Drap

Prvně si musíš ujasnit co chceš. Pro práci v armádě by byla po ZŠ nejlepší vojenská škola. Sloužit v cizí armádě neni až tak snadné. Každá armáda zaměstnává především své vlastní občany. Vyjímky v současné době tvoří Francouzská cizinecká legie a bojovníci IS.
Žádná práce podobná vojákům mne nenapadá. Snad jen některé bezpečnostní agentury a k tomu většinou nepotřebuješ žádnou školu. Je to však na hony vzdálené od armády.

Nuk nuk

Já naopak moc vojenský typ nejsem, ale pokud bych měla volit mezi českou nebo zahraniční armádou, prioritní by pro mne byla ta česká. Je sice pravda, že v současné době prý „za moc nestojí“, ale povinností vojáka – tím spíše profesionálního – by měla být služba a obrana své vlasti.
Samozřejmě, že službě v jiné armádě ti nikdo bránit nemůže, ale tohle je prostě takový určitý druh zodpovědnosti, kterou bych od dobrého vojáka očekávala.

Můžeš se stát vojákem v záloze. V takovém případě stačí, když budeš mít maturitu, nespácháš žádný trestný čin a budeš dostatečně zdravá.

Pokud chceš být profesionálkou, pak samozřejmě opět stačí maturita nebo výuční list a totéž jako výše, určitou výhodou ale může být studium na vojenské škole, která spadá pod Armádu ČR. Ta má střední školu (tj. maturitu) a univerzitu.

Výška by neměla být až takový problém, zvlášť ne u dívky, protože armáda může využít lidi s menší postavou. Krom toho se dá předpokládat, že přeci jen ještě trochu povyrosteš. Důležitější je celkový zravotní stav.

Pokud projdeš výcvikem nebo vojenskou školou, pak budeš mít asi i větší jasno, jestli je Ti lépe na suchu nebo na vodě.

(Kromě Francozské cizinecké legie (a IS) , bere cizí dobrovolníky i izraelskáIDF – ale opravdu jen jako dobrovolníky, nikoliv jako stálé profesionální vojáky. Nicméně, pokud by tě to lákalo, tak jako zkušenost je IDF ideální)

Lamalam

Podívej se na stránky Vojenské střední školy Ministerstva obrany v Moravské Třebové. Na většinu tvých otázek tam najdeš odpověď.