Jaký má výhody kariéra u AČR?

Zajímalo by mě, v čem má pro zájemce o práci – vojáka z povolání pro Armádu ČR smysl pracovat, na rozdíl od Armády USA a UK, kde jsou desítky až stovky tisíc zaměstnanců ozbrojeních sil.

Nejlepší odpověď
Drap

V čem má práce vojáka smysl, bys měl pochopit sám. Jinak se tam ani nehlas. Smysl je u všech armád stejný. Počet pracovníků na to nemá vliv.

Další odpovědi
dejavu

Pokud to myslíš tak, proč se hlásí do armády, pak je to nesporně finanční ohodnocení jako jeden z největších lákadel. Znám jen jednoho a na to, že je to vyučený mladý kluk, má velice slušný plat okolo 60 000.
Pokud jsem srovnávala nástupní platy doktorů, tak to bylo 26–28 000 u normální nemocnice a u vojenského doktora 34000 + tuším, že 1/4 mega náborový příspěvek. pak nějaké další výhody v podobě výsluh atd.
Pokud to myslíš tak, na jaký obor má cenu se hlásit, to už záleží na tobě, tvém zdravotním stavu a zájmům, mělo by tě to bavit a měl bys mít přiměřenou fyzickou i psychickou odolnost pro to, co si vybereš.

Klaproth

Jenom drobná poznámka – do armády se nechodí pracovat, nejseš zaměstnancem. S armádou uzavíráš služební poměr a to je něco úplně jiného, než poměr pracovní.