icurusL

Jak odnaučit psa v noci lovit ježky?

Dobrý den, máme problémy s ježky. Většinou každou noc musím vstávat z postele kvůli tomu, že můj pes našel ježka. Než tam dojdu, buďto je ježek ještě živý nebo je rozkousaný na šrot. Mrtvé dávám do popelnice, živé házím přes plot. Pes je někdy od krve, ale nepoznám jestli jde o krev ježčí či psí. Prosím je nějaká možnost se tohoto zbavit?
Doplňuji:
Samba, přečti si to radši dvacetkrát, než něco napíšeš jo?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Dej mu koš, přivázej ho, zakaž mu to:-(((

Další odpovědi
jáára

ber psa na noc do domu. co chceš slyšet..

dnb

Tak pozor, ať se s potomků tvého psa, nestanou ježkopsi. DNA krve ježka se už pravděpodobně smíchalo s DNA tvého psa, poněvadž si asi tvůj pes stále neuvědomuje, že si o ježkovy bodliny popíchá vnitřek tlamy a tím že ježka dokáže „rozkousnout“, značí o tom, co jsem jmenoval výše. Pravděpodobně vznikne nový druh psa…Třeba se narodí štěňata, jimž ze zad vyrostou bodliny, nebo se změní celá struktura, těžko říct, ale jedno je jisté, zabránit už můžeš akorát těm ježkům a to tím, že na zahradu nainstaluješ pár bíle ostře zářících lamp. Ježci totiž nemají rádi měsíční světlo a schovávají se před ním.....

anonym

Házíš přes plot? No to je super, už tím „házením“ bys mu mohl ublížit. Ježek je chráněný. Jsou lidé, kteří si ježky berou na zimu domů, aby neumřeli a ty je necháváš zabít psem? Co kdyby sis toho pejsáčka radši zajistil tak, aby se tohle nedělo? Vem si psa prostě domů.
Mrtvý ježci v popelnici, těch tam teda musí být. Kolikrát vám za týden popelnici vyvážejí? Mrtvý ježci se dávají do popelnice?
Asi tě na tom nejvíc štve ani ne to, že pes zabíjí ježky, spíš to, že musíš kvůli tomu vstávat, protože pejsáček šěkánkuje, ne?

beer

Pokud tvůj pes má na ježky pifku, jedinou možností je zabránit ježkům, aby se dostali k psovi, nebo zabránit jemu, ať se namůže dostat k nim ))
Nějaký kravál sice také může být, nikoliv tak dlouho a intenzivně.
Zkušenost

elektrikář

Kup psovi elektrický obojek a za každého ježka jej potrestej. Uvidíš jak dlouho to bude psa bavit.

zjentek

začni u sebe ..tzn. výcvik psa.
A jestli už je pozdě, tak krátkej řetěz na noc k boudě ..pes se stejně v noci nikde nefláká, pokud je zahrada prázdná a nemá tam třeba ježky. Po čase volnost a když ho chytíš u ježka, tak zase řetěz a tak pořád dokola

lota

Zavřít psa do domu, nic jiné mě nenapadá. Ještě je mi divné, že ježci pořád chodí na vaši zahradu, když je tam nebezpečno. Nedá se tomuto nějak zabránít?

Agneta

Vskutku „velmi chytrá otázka“ :DDD
+++
Tak pes má ulovit ježka? A ještě k tomu v noci?
;)
Kdo ti na to má naletět?