Jak na ježka?

Přes můj pozemek se z okolních zahrad naučili chodit ježci. Na pozemku volně pobíhá můj pes, který zejména v nočních hodinách toto „těžce nese“ a svým štěkáním ruší noční klid v okolí.Vzhledem k udržení dobrých sousedkým vztahům, by rád tento problém vyřešil a to s vědomím, že ježek je chráněné zvíře.

Nejlepší odpověď
Marky71

Ježek nám chodil také k psí boudě na mléko, které tam pes míval. Psa to rovněž pěkně rozčilovalo. Nezbývalo nám však nic jiného, než že jsme ježka chytili a v kýblu odvezli pryč za město. V noci ho chytit u misky s mlékem, poměrně nebyl problém. Tak ať jste úspěšní:-))

Další odpovědi
vagra

Nejjednodušší řešení asi bude: zbavit se psa.Se sousedem a ježkem to bude asi trochu těžší.
Ježek je asi ze všech protagonistů nejužitečnějí a rodově nejstarší .Proto ho je třeba zachovat a chránit.