Jestliže překročíme rychlost světla, znamenalo by to, že překonáme i gravitaci, je to pak antigravitace?

Odpovědi
arygnoc

otázka je špatně položená.
kde překonáme rychlost světla?
ve vakuu nelze (je to rychlost absolutní), v jiném proetředí lze (např. ve vodě, viz Čerenkovovo záření http://heureka­.tym.sk/vys.php?vol­ba=1&dotaz=ce­renkov&book=z )

gravitace s rychlostí nemá nic společného, spíš se setrvačností.

HDMI

Já jsem myslel že když překonáme rychlost světla přesuneme o 1 000 000 let dopředu.

DDarent

myslíš jaký světlo??? Je spousta druhů světel…