nyjono

Jestli telef. Honor 5× nedisponuje senzorem polohy, má GPS navigaci?

Dík.

Nejlepší odpověď
anonym

GPS ten telefon jistě má, takže navigace fungovat bude. Z absence dalších polohových senzorů jako je kompas a gyro však vyplynou některá další omezení, v navigaci neuvidíte směr kterým se díváte, navigace pozná směr pouze z pohybu, tedy z více postupně naměřených poloh z GPS, což může být při pomalejším pohybu velmi nepřesné a nespolehlivost se projeví i v automobilové navigaci například na křižovatkách, kdy navigace bez elektronického kompasu nebude dost přesně vědět kdy už křižovatkou projíždíte, takže průjezd křižovatkou může ukázat až se značným zpožděním.

Absence GYRO senzoru si pak nejvíc všimnete v zábavních aplikacích jako je virtuální realita CARDBOARD která vám nebude bez gyro fungovat vůbec, streetview po kterém se bude možné rozhlížet jen dotykem prstu nikoliv pohybem samotného telefonu kolem sebe, bez gyra vám nebude fungovat ani žádná hra či aplikace která staví na projekci augmented reality.

Další odpovědi
Dochy

Ano, má.
GPS je něco jiného než senzor polohy.
http://www.mo­bilmania.cz/ho­nor-5x

orestez

Jestli kopřivy nechutnají koze, tak se s nimi dá podložit chlívek? Není jednodušší nákup v živé prodejně? ‚Jde opravit mikro USB? My to neděláme po záruční době. Pošlete ten mobil do Prahy.‘ „Tak to se mi fakt nevyplatí. Nabídněte mi lepší mobil, který bude disponovat aspoň přes 3000 mAh!“ ‚Tento je už se sníženou cenou, mrkněte na to.‘
Jo, tak jo. Beru.
/ A má vše, za pár šupů. Závislé pozorování obrazu 360°, to je gyroskop, což teprve hry a videa s 360° ve 3D! Setřít Značky houbou a tou praštit do nejlepšího hráče. GPS modul je snad samozřejmostí. Aplikace k navigaci GPS zdarma jsou s mapy od Openmap? Bo jak je název? Využívá je, bacha i Mapy Seznam. Citlivost GPS modulů se liší od různých výrobců komponent. Proto není hlavní název Značky H…r který skládá díly do plastové krabičky zvané smartphone. Ale co, i zde není ta pravdivá vědecká knihovna uživatelů takových mobilů. Recenze jsou tendenční, stránky s mobily jsou zaplaveny směsí hlíny s jílem.
Pokud tedy mobil obsahuje hardvér GPS a je tam psaný prodejcem, tak jakou navigaci myslíš? Tu poskytuje APK Google mapy. To je základ, ale jsou i lepší a zadax.

Dochy

ge0rge: jen k tomu kompasu a navigaci. Mám Samsung (tedy 2, jeden je dva roky starý, druhý půl roku – služební) a oba sice kompas mají, ale takový nějaký pofiderní. Rozhodně kompas není silná stránka Samsungu (Před tím jsem měl zkušenost s několika kusy historických HTC – G1 a G2 a tam kompasy fungovaly). Navigace Waze s tím v křižovatkách potíže nemá, jen při startu neví, kterým směrem stojím.

anonym

osobně bych s prominutím zmrzačený telefon bez kompasu a gyro senzoru nekoupil zvlášť když uvážím že jiné telefony konkurence s cenovkou kolem 4tisíc jsou těmito senzory vybaveny plnohodnotně a nebudete se muset v aplikacích omezovat. Xiaomi Mi A1, Doogee Mix, atd …