huxa

Jestli se Krym připojí k Rusku i bez svolení Ukrajiny či EU, následně Rusi začnou obsazovat další území,

dá se očekávat již nějaká akce od západu? A zatím „škádlenice“ odstavením účtů a provokacemi nejsou nic důležitého.
V případě vyhlášení vojenského konfliktu, nebyl by i u nás velký rozklad na „prorusi“ a „prozápadovce“?
Případně, přestože by se válčilo na více frontách, jaká je dle vás šance, že se nepoužijí jaderné zbraně? Při jejich použití by daný stát musel být velmi zoufalí, neboť určitě si všichni uvědomí, že nepřítel by odpověděl stejnou ba i větší silou a to by bylo asi nepříjemné.

Nejlepší odpověď
zzzzz

Západ Rusku nic odstavovat nebude. Západ jen naoko dělá, že s tím nesouhlasí, aby jako dodržel lidská práva a mezinárodní dohody o uznávání států, a potom vleze Rusku do zadku.
Žádná válka nebude, Ukrajina doopravdy politiky nezajímá.

Další odpovědi
petra15

Akce od Západu? Dovol abych se hlasite zasmála. A jaké by to prosímte mely být? SNAD VIS, ZE TO NEJDE? A nenech se informovat Schwarzenberkem ! Más urcite svojí hlavu…:-) Vojenský konflikt? — A kdo ho má zaplatit, kdyz na nej EU nemá. A to by chteli jeste vzít Ukrajinu do spolku…smesné…, kdyz soucasne odmítají ekonomicky silné Turecko, – je to banda lháru…:-)

Karelcz

Akce se očekávat nedá jestliže nebude vyvolána nějakým vojenským aktem Ruska. I tak se asi nic dít nebude…

  • Proč nejsou pořádné sankce? Protože by to postihlo EU více jak Rusko. Rusko bude obchodovat s Čínou se kterou má Rusku lepší vztahy jako EU. Navíc Rusové jsou patrioti a mají velkou spotřebu domácích produktů…
  • Vojenská akce ze strany západu? To sotva. Vedlo by to k předchozímu bodu a Ukrajina není v NATO. Podle komentářů, které jsem slyšel, je možný tento scénář jestliže Rusko nějak zaútočí. Ani Turecko které je blízko a má v oblasti své zájmy se tam nehrne.
  • Jaderné zbraně se s velkou pravděpodobností nepoužijí úmyslně. Protože ten, kdo je použije by prohrál. Ruska a západ by se mohli zničit navzájem a trvá, než raketa někam doletí a protivník má čas vystřelit vlastní rakety. A hlavně nikdo nemá technickou převahu aby například mohl rakety zničit apod. Kdyby tomu tak bylo, byla by šance větší.

Problém je, že některé Ruské zbraně s co mají atomovku nejsou tak dobře jištěné a lze může je odpálit o obsluha samostatně.
Zase tohle se nestalo ani za většího šílence Stalina a ani během Kubánské krize.
Doplňuji:
Abych reagoval na předešlé odpovědi.

Peníze nejsou problém. Lze je během války lehce vydat a lidé jsou více tolerantní vůči inflaci, jestliže je válka.
http://blogs-images.forbes­.com/joshbarro/fi­les/2012/04/spen­ding-GDP-chart1.png
Zde je vidět růst HDP USA během války. Není to prostě problém. Nebyl to problém ani pro Německo které mělo sankce jako prase před druhou světovou válkou.

mosoj

Ježíš to je ale snůška plků.

1. Turecko je členem NATO.
Co z toho vyplývá nebudu zdůrazňovat.
2.Ukrajina se rozloží zevnitř za pilné pomoci EU a USA. Budou to svádět na Rusko.
3. Každá jaderná válka znamená konec pro lidstvo.

Rusové se obávají postupu NATO na východ. Jejich chování vychází z předpokladu, že Západ je nepřítelem Ruska a Ukrajina coby člen EU a NATO by už zasahovala do nejcitlivějšího místa jejich zájmů. Západ by měl vzít v úvahu Ruskou povahu, jejich potřeby a zájmy. Snaha Západu začlenit Ukrajinu do své sféry vlivu je už za hranicí jejich tolerance s postupem UNIE na východ. jejich chování je neurotické a nátlakové. Neutralita Ukrajiny by nebyla špatným řešením. Stala by se nárazníkem mezi NATO a Ruskem. V zájmu celé Evropy je žít s Ruskem, nebát se ho, ale ani ho neprovokovat.

Kelt

Pokud se Krym připojuje k Rusku a možná že další podobné akce budou následovat, vybavil se mi výrok Lenina, který řekl, že valka nastane, pokud je teritoriální světa ukončeno. Teď vypadá, že se svět zase začíná dělit a rozdělovat. Vždy šlo o zdroje surovin, levnou pracovní sílu, kolonie atd, jedno , jak se to nazve a jaký je společenský řád. Jsou státy, které veřejně odsuzují agresi jiného státu, ale přitom jim dodávají zbraně, protože to je největší byznys.

arygnoc

ostáva iba dúfať, že nejaká vygumovaná zelená hlava nestlačí ten jadrový gombík.

čo sa týka prípadnej vojny – možností je niekoľko:

rusko bude tak neopatrné že zatiahne do bojov niektorý štát nato – a to už potom bude mela.

ak sa mu podarí tomuto vyhnúť, svet ukrajinu asi ponechá osudu – ako to urobil so štátmi strednej európy už v minulosti (1956 – maďarsko, 1968 – čssr, …). ale to je iba jedna možnosť.

hrozí i druhá juhoslávia, ak sa do toho zamontuje i podnestersko a následne moldavsko rumunsko (člen eú), keď nie niečo horšie.

no, neostáva nič iné – iba čakať.