MK44

Ukrajina a Rusové

Znáte nějaké Rusy z Ukrajiny? Jak se staví k událostem na Ukrajině? Mají strach z ukrajinského nacionalismu? Chtějí raději do Ruska nebo do EU?

Doplňuji:
Díky za dosavadní odpovědi.

Vítány další poznatky k tématu. Především z první ruky. Děkuji.

Nejlepší odpověď
Mirdas

Znám jen pár Ukrajinců a ti určitě nacionalisté nejsou.
Otázka je, zda tam vůbec nacionalismus existuje, neboli alespoň v takové míře kterou se Ruská strana ohání a nezdůvodňuje jen tak invazi svých vojsk na toto území!
Něco takového prožili i naši předkové v Sudetech.

Další odpovědi
Drap

Někteří chtějí, někteří ne. Nám předkládané informace medii jsou jednostranné a převážně zkreslené.
http://gloria­.tv/?media=540709

marci1

Zkuste si udělat obrázek : „Všichni jsme Rusové“ : http://www.blis­ty.cz/art/72608­.html

Reezo

Já si osobně myslím, že až se Rusko opravdu nasere tak zavřou kohoutky s plynem a pak je budem prosit…
Doplňuji:
Ještě bych dodal, že dneska je těžké někomu věřit. Každý se snaží toho druhého vodit za nos. Navíc médiím se nedá důvěřovat jelikož nemají nezaujatý názor, ale většinou vám určitý člověk co pracuje na článku podsouvá svůj osobní názor na věc. Hlavně já osobně nevěřím USA, Rusku ani Ukrajině.

Nuk nuk

Znám hodně Rusů i Ukrajinců, povětšinou hlavně z Ukrajiny. Strávila jsem tam 9 měsíců, hlavně v okolí Oděsy a v Donbasu, kde je to etnicky hodně namíchané. Nicméně neznám ani jednoho, kdo by se nějak hrnul do náručí Ruska. Vztah k EU je tak půl na půl, část jich v ní shledává spásu od Putina, část si víc uvědomuje, že ani EU není zrovna ráj na Zemi.

Žel nomohu říct jak to vidí lidé např. z Krymu. Jednoho krymského Rusa jsem sice potkala také, ale v kontaktu už nejsme hodně let.