ptáč

Když Obama řekne že máme (NATO) bránit Ukrajinu, budeme bojovat proti Rusům?

A když Bude Rusko bojovat proti nám, kdo bude bránit Českou republiku? Raduit de Souches?

Nejlepší odpověď
mosoj

Kdyby byla Amerika na místě Rusů, už má Ukrajinu obsazenou. Přitom Rusům jde hlavně o Krym, kde má svoje černomořské loďstvo. Když bude třeba, Rusko si ten Krym zajístí stůj co stůj. Zde nemá kam ustupovat. A Ukrajince klidně ponechá osudu i když i zde jde o jejich obranu.

Doplňuji:
Nakonec Krym vlastnilo Rusko někdy od roku 1785 a Ukrajina ho dostala od Ruska darem v roce 1954 s tím že tam bude mít Rusko námořní základnu.
Tak kdo porušuje smlouvy.

Další odpovědi
Lamalam

Obama si může říkat co chce, pokud vím, tak NATO vůči Ukrajině žádné smluvní závazky nemá.

Drap

Samozřejmě, když Obama řekne půjdeme válčit kamkoli. A kdo ochrání nás ? Stejně jako v minulosti. Všichni se na nás vykašlou

led

Obama nie je NATO.
NATO sa skladá z 2 zložiek – politickej a vojenskej. Najprv zareve politická časť, zarinčí zbraňami a „pechota“ vyráža až potom.
Sci – fi:
Pri tomto krajnom opatrení, už územné delenie Európy na jednotlivé štáty stráca svoje vojenskopolitické opodstatnenie – ostanú len dve mocnosti Amerikoeurópa a Rusko s ich armádami a spúšť…

MK44

Ukrajina není členem NATO. V případě, že ji někdo napadne, nemá NATO vůči ní žádné povinnosti. Obama i EU ji nechá v ruském vlivu. Nebudou riskovat světovou válku. Putin si své prosadí. Především kontrolu nad černomořskými přístavy a ochranu těch, kteří se považují nebo vydávají za Rusy. Kdyby ustoupil, vzbouří se mu Kavkaz a další samostatnostichtivá etnika. I v Bělorusku by mohl Lukašenko čelit povstání.

Takže, pokud se to začne válečně mlejt, budeme přijímat davy uprchlíků, vyslovovat nesouhlas a přitom se třást, aby nám Putin nezavřel kohouty.

A pokud by došlo na nejhorší – proč de Souches? Copak nemáme blanické rytíře? ;-(

jirkajirka

V roce 1968 se nám taky nelíbilo když do naší republiky přišli dělat pořádek okolní státy.Proč tedy se vměšovat do jiných problému.

MichalTy

V podstatě ano. A Českou republiku by chránila NATO, v krajním případě i OSN.