Kryšpín

Je to problém jenom Ukrajiny, neb USA a Ruska ?

Putin navrhl referendum na Dombasu, USA nesouhlasí, Ukrajina mlčí

Odpovědi
autacek

Musí to povolit USA

Stejně jako při dělení Jugoslávie a samostatnosti Kosova. Nejlépe když by tam pak měli svoji vojenskou základnu.

Ostatně USA tak nějak zapomíná, že sami vznikli taky jaksi vyhlášením deklarace nezávislosti aniž by s tím Británie souhlasila.

Edison

Je to problém pouze Ukrajiny

Putin může navrhovat co chce. Samotný takový návrh nemá žádnou sílu. Tím méně mená USA co povolovat. Ale něco takového tu už bylo, ne? A ne jednou.

Mimochodem… jak by to mělo být a jak to bude jsou dvě zcela rozdílné věci. A další naprostou odlišností je, jak se k tomu stavět ostatní svět a ostatní… LIDI…

led

Jiný názor

Vzhľadom na predpokladaný výsledok referenda, zhodne majú rovnaký názor aj veľmoci Rusko a USA (preto USA nesúhlasí s referendom), by Ukrajina musela zastaviť „národnooslobod­zovacie boje“ svojej armády a zahájiť rokovania s „povstaleckými“ politickými vodcami tejto oblasti o prípadnom rovnoprávnom autonomnom postavení, alebo o osamostatnení a vytvorení vlastného štátu, alebo o prípadnom začlenení do Ruskej republiky.
Vzhľadom na vnútorné politické rozpory Ukrajiny, prehovorí (ako štát) až po uchopení moci a prevahe jednej z politických strán