Kopta

Jednou jsem slyšel, že bratři Grimmové, kromě pohádek napsali i nějaké krimi, je to pravda?

Nejlepší odpověď
annas

Bří Grimmové sbírali legendy, pověsti, pohádky, německou mytologii. Navíc patří k zakladatelům germanistiky.

Nevím, že by napsali nějaké krimi příběhy. Názor vznikl možná z toho, že jejich pohádky nebyly takové, jaké známe dnes. Šlo většinou o hororové příběhy. Dříve byly pohádky totiž určené dospělým, nikoliv dětem, a proto hrůzostrašnost tolik nevadila. U některých příběhů tuhne krev, takže jsou to „pohádkové horory“. Až po smrti Grimmů se začaly pohádky upravovat do dnešní podoby.

Poznámka: Ještě dnes se dají sehnat jejich neupravené pohádky.
Ale pozor! Jsou prý depresívní, a opravdu hrůzostrašné.