michalds

Jedna věc je vzhled a druhá věc to ostatní? Víte, co to znamená a kdo to vymyslel?

(je tu nápověda)

Je to tak Keplere a vymyslel jsem to já.

Je to sice trochu blbost, ale nemohl jsem se o to s váma odpověďářama nepodělit :)

Nejlepší odpověď
Kepler

Žádnou nápovědu nevidím, ani nevím, že by tuhle větu vymyslel někdo konkrétní. Chápu to tak, že vzhled je první věc, které si každý člověk všimne a nechá se jí snadno ovlivnit. Skutečná hodnota subjektu je ale úplně jinde.

Další odpovědi
annas

Otázka s tvrzením, které jste vymyslel, není originální, protože takových je mnoho. Ale jsou formulovány např. Jedna věc je vnější krása, vzhled a druhá věc je vnitřní krása. I když slovo věc není to „pravé ořechové“.

Vnější krása není trvalá, je pomíjivá, i když je vidět na první pohled. Často se dá „vylepšit“.

Rozhodující je krása vnitřní, která vypovídá o člověku, jaký je. Je to jeho Já.

Člověk, který má v sobě vnitřní krásu, nemusí mí krásný vzhled.
Každý z nás vidí krásu v něčem jiném. Pro někoho „ošklivá“ žena si dobře rozumí s „krasavcem“. Nebo naopak.

Každý je nastavený jinak. Uvádím jen stručně, protože podobných otázek na toto téma je zde několik.

„Vše, co je v člověku krásné, je očima neviditelné.“
Antoine de Saint-Exupéry