Dadyna

Jedna se v tomto pripade o urazku na cti? Jak dal postupovat?

Dobry den,
otec me dcery pri soudnim liceni o urceni rodicovske odpovednosti a vyzivovaci povinnosti, me bez podlozenych dukazu obvinil, ze dcera neni jeho dite. Podal pry i podnet k nejvys. statnimu zastupitelstvi o popreni otcovstvi. Ovsem ta nejvtsi sila, bylo ze me obvinil i z toho, ze otcem me dcery je clovek, ktereho ja ani prakticky neznam, ale hlavne jedna se o osobu, ktera bere drogy a dokonce tento clovek byl nekolikrat trestany. A otec me dcery dokonce rekl i to, ze v dobe kdy jsem otehotnela jsem s timto narkomanem mela zit ve spolecne domacnosti. Neuveritelne me to urazilo a to i za dceru, ja osobne to za urazku povazuji. Jaky je Vas nazor? Popr. nevite jak napsat zalobu? Dekuji za odpovedi
Doplňuji:
Ja moc dobre vim s kym spim a testu otcovsti se nebojim. Jde o to zda si tohle urazeni a obvinovani mam nechat libit.

Nejlepší odpověď
Drap

Jestli se jedná o urářku nebo ne, může rozhodnout jen soud. To co si myslíme my, neni v tomto případě důležité.

Další odpovědi
Alesh

Na každé tvrzení je potřeba mít důkaz. Co se otcovství týče, to lze dnes snadno potvrdit nebo vyvrátit testy DNA. Čili pokud si seš jistá, že otcem je, pak se může odvolávat jak chce, bude mu to houby platné. Co se týče toho dalšího. Myslím, že ani jeden se v této situaci nedokážete chovat racionálně a házíte na sebe akorát špínu. Měli byste oba zachovat chladnou hlavu, jak jen to je možné, a myslet především na to, že jste oba rodiče a domluvit se ku prospěchu dítěte. Bohužel většinou to ale končí tím, že se dítě stává rukojmím, což mu rozhodně neprospívá.

iceT

Snad víš s kým spíš nebo ne?
Pokud otec tvé dcery pochybuje o otcovství,nechť si nechá udělat testy otcovství a je to.

anonym

Jak dal postupovat? Použít urážku jako podnět ke změně života. Onen otec, pokud je otcem, ale z nějakého důvodu pochybuje a je to tak vážné, že se v jeho případě může jednat o vážné psychické onemocnění, je možné, že v pozdějším věku to bude horší. Najděte si na Lidé cz v seznámení nového partnera. A toho stávajícího odřízněte od vaší rodiny, od vašeho života. Dceru si ponechejte ve vaší péči. Pozor na způsob, na důvod při rozvodu. Nenechejte uzavřít rozvod s tzv. dohodou, ale řádným soudním řízením. Možná bude bolestivé, ale určitě ne pro vás a vaši dceru. Nebojte se a jděte do toho. Život máte před sebou.