hanlivé nadávky

dobrý den ,žijeme v bytovém domě o 6 samostaných byt. jednotkách, Jeden ze sousedů nás ostatní bez rozdílu věku ( i děti) a pohlaví slovně napadá,sprostě nadává, vyhrožuje,cokoliv se domluvíme, bojkotuje naschvály a přesným opakem domluvených pravidel, pomlouvá všude možně......začíná se to vymykat normálu a odráží se to na psych stavu všech ostatních uživatelů společných prostor, dá se toto klasifikovat jako omezování?Na obci s tím nic nedělají ačkoliv se to vlastně veřejně probírá!!!!

Nejlepší odpověď
standa

Vlastník domu (obec) s vaším problémem nejspíš nic udělat nemůže…, vyjma záležitostí, které se týkají ´pravidel bydlení´, které, jak píšete v otázce, nedodržuje.

Já bych doporučoval jiný a RÁZNÝ POSTUP, který spočívá v tom, že na souseda podáte oznámení (nejlépe podepsané všemi bydlícími) o podezření ze spáchání trestných činů:

  • § 354 Nebezpečné pronásledování
  • § 184 Pomluva

Pokud vám bude Policií ČR sděleno, že se v těchto případech se nejedná o podezření ze spáchání TRESTNÝCH činů, ale „jen“ přestupků, tak podejte oznámení o podezření ze spáchání přestupků.

Pokud chcete být úspěšní, tak požádejte o právní radu advokáta, který vám návrhy sepíše. Myslím, že investice do advokáta se vyplatí…

§ 354/1.d Nebezpečné pronásledování
Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že OMEZUJE JEJ V JEHO OBVYKLÉM ZPŮSOBU ŽIVOTA, a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho(…) ZDRAVÍ(…) a zdraví jemu blízkých, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.

Doplňuji:
To bubca:

sice preferuji nenásilná řešení, ale v životě jsou situace, kdy je nejúčinnější dobře mířená facka… souhlasím 🙂

Další odpovědi
anonym

Standa jistě ví,co říká.
Dá se to řešit i tak,že po domluvě!! s ostaními by mohl pán dostat po hubě.I opakova­ně,dle nutnosti.
To je ovšem jen nápad,žádný návrh.

SETH

K vyřešení potřebujete důslednost a vytrvalost. Po každém incidentu podejte stížnost na obecní úřad. Ten má mít ustanovenou příslušnou komisi k řešení přestupků. Tam se přestupek projedná s účastníky sporu, viník zaplatí nějakou pokutu a vám doporučuji vyžádat si z komise zápis. Pokud úředníci „nemohou“ nic dělat, jděte za starostou. je před volbami, tak vás určitě nevyhodí. Když to nepomůže a váš obecní úřad bude stále dělat mrtvého brouka (úředníci se rádi vyhýbají nepříjemným věcem, třebaže to je jejich povinnost), podejte na úřad stížnost ke svému krajskému úřadu. Ten už je rozhýbe.
Až budete mít několik řešených stížností, což asi při čipernosti vašeho souseda nemusí trvat tak dlouho, podejte na něj žalobu (i společnou) k soudu. Mohlo by jít o trestné činy výtržnictví, urážku na cti-pomluvu apod. Právník vám ji pomůže napsat.
Měli jsme v domě stejný problém, na toho našeho ale stačilo několik pokut za narušování občanského soužití. Teď si nedovolí žádné ataky ani nadávání, ani neútočí na děti. Protivný je pořád a v domě s ním už skoro nikdo nemluví, s nikým se nezdraví. A když něco udělá, seřve ho naše předsedkyně SVJ jak malého kluka (jsou ve stejném věku a dlouho se znají). Pak je zase klid.
Ale pozor, nebude to vyřešeno hned a bude to od vás všech chtít trpělivost. Je to ovšem na vás – snášet dál takové chování, nebo donutit úřady k činnosti.
Moje osobní návrhy, že mu zazdíme dveře, když bude doma, mi bohužel shromáždění SVJ neschválilo. Stejně ale bydlí v přízemi.
Tak hodně vytrvalosti a štěstí a nenechte se zničit a udolat. Všechno má řešení.

Pokud by policie vaše oznámení odmítla, obraťte se na prokuraturu. Ta to řešit bude, policii to nařídí. K nějakému výsledku by dojít měla, jinak se můžete s prokurátorem setkávat častěji.
Po hubě mu sice můžete dát, ale pak budete asi ti žalovaní vy. Bohužel řešení rychlá a jednoduchá nebývají v souladu s právem.

ReHu

Rodinu ani souseda si nevybereš – to se říká, a já s tím naprosto souhlasím. Proto preferuji samostatné bytové jednotky.
Asi s tím nic moc nenaděláte. Co se přestěhovat?

pondělí

jmenuje se to ŠIKANOVÁNÍ a je na to spousta paragrafů,hlavně v EU,což jsme my.
Jak bude docházet k šikaně sousedů,ihned volejte městskou policii a nechte sepsat protokol.při třetím sepsání protokolu,můžete podat žádost o vystěhování,pop­řípadě žádat umístění „škůdce“ a to z důvodů,slovního i fyzického násilí,
PROSTĚ CO ZASIL,NECHŤ SKLIDÍ.
byl jsem upozorněn,vedle­sedícím,že to může být i z banže domácího násilí,pracedenc u nás již je

člověk

!pondělí" má pravdu,bez papíru na uřadech se stížností nepochodíte,a nehledě od toho si městskou policii platíme.