Kachna

Jedná se o omezování osobní svobody??? (čtení sms, zjišťování hesel, čtení vzkazů, zamykání doma)

Byla jsem s přítelem 3 roky z toho 2 a půl roku mi byl nepřítelem. Ale jelikož jsem měla strach tak jsem skoro nikomu nic neřekla. Po pár měsících jsem zjistila, že mi čte sms, ale věděla jsem, že si píšu pouze s rodinou a pár přáteli, takže jsem dělala jakože nic, po pár týdnech jsem si všimla, že mi z telefonu mizí čísla a smsky od přátel, bylo mi to divné, ale telefony taky nejou 100%-ní. Jelikož jsem nějak cítila, že si nerozumíme, chtěla jsem to ukončit, ale začal mě citově vydírat, že spáchá sebevraždu a mlátil hlavou o zeď, bylo to hrozné nic takového jsem nezažila a nedalo se na to koukat, nasliboval hory doly, že se mi bude věnovat a ne jen sedět u svých stříleček atd. Po pár měsících byl u mých rodičů na počítači, z povzdálí jsem se dívala jak tam prohlíží stránku po stránce jako by se každých 10 min. vyfotila obrazovka počítače, viděla jsem, že tam bylo jak mamka byla na e-mailu, táta, že hrál karty, bratr si s někým psal, články co jsem psala na některých stránkách, bylo mi z toho zle, okamžitě jsem mu řekla, aby ten program zrušil, protože tím už nenarušuje jen moje soukromí, ale i celé mé rodiny. Jelikož jsem se, ale pohádala s rodiči, musela jsem se odstěhovat, byla jsem pořád u něj, při náznaku, že spolu končíme, naznačil, že on končí se životem, nechtěla jsem se cítit zodpovědná za jeho smrt, byla jsem jeho první holka, což mi ve 20letech přišlo divné, ale nenávist se zvyšovala. Cca po roce jsem zjistila, že žárlý i na svou sestru, nesměla jsem s ní na ani na kávu, nikam jen být u něj a všude s ním, když jsem chtěla jet k rodičům, tak mi to také nedovolil, měla jsem z něj takový strach, že jsem si to nedovolila ani risknout. Poslední rok byl asi nejhorší, bydleli jsme v pronajatém bytě, všude na veřejnosti jsem musela říkat jak nám to klape, jinak mi začal drtit nenápadně ruku, když mě držel. Zjistila jsem, že v počítači se nějakým způsobem našel všechna přístupová hesla, která používám a přihlašuje se za mě a píše mým přátelům aby mě neotravovali. Cítila jsem se strašně sama, nakonec už jsem kolem sebe neměla žádné přátele, jediný s kým mi dovolil se stýkat byl můj bratr s jeho přítelkyní, vždy jsem se jí postěžovala jak mě život trápí, že nevím co dělat. Jednou v noci se mi zdál sen, že zemřela při autonehodě. Za pár měsíců se tak stalo, má jediná dobrá duše která mi pomáhala, vyslechla, zemřela ve svém voze. Začalo mi docházet, že musím bojovat, i když mě někdy sebral klíče, zamkl doma a odjel pryč. Nebo když jsem řekla, že odcházím, šlápl mi na boty, zamkl, sebral klíče a šel k sobě do pokoje hrát hry. Začala jsem si uvědomovat, že život je krátký a já ho nechci prožít takhle, v nuceném vstahu, který nemá budoucnost. Smrt bratrovi přítelkyně jsem si dávala za vinu, že jsem ji dostatečně nevarovala a jelikož mi na tom vězniteli ani na jeho životě už nezáleželo, tak jsem si řekla, že v nejhorším už budu mít na svědomí životy dva.

Možná by se někdo divil, ale nic si neudělal, ba naopak jsem od něj už přes půl roku a do dnes mi nedal spoustu věcí, dohodli jsme se na přátelství a 5 měsíců nebere už telefon, protože má mojeho notebooka za 20tis.

Jednalo se o omezování osobní svobody?
Co by jste dělali v mé situaci???
Zdají se vám živé sny, které se plní???

Nejlepší odpověď
1popelka1

  1. ano, jednalo se o omezování osobní svobody – typické zákazy a hrozba sebevraždou
  2. divím se, že jste vydržela tak dlouho – upalovala bych pryč už při prvním incidentu, zřejmě nemáte moc sebevědomí, že jste si nechala tak dlouho ubližovat – na to si dávejte pozor a zapracujte na sobě. Odejít můžete vždy, tenkrát jste mohla třeba k bratrovi (když s rodiči jste byla pohádaná) – na přechodnou dobu, než byste se sama postavila na vlastní nohy
  3. sny ne, ale tušení a ta se mi většinou plní

Další odpovědi
Bumbes

Takový exot by potřeboval babu „generála“, něco jako byla Helenka Růžičková, denně léčbu proplesknutím, „nažrat“ jen za odměnu a bylo by spravedlnosti učiněno zadost.

pekynka

Holka potřebuješ podporu a té se Ti tady dostane náruč.Žila jsi s psychopatem a buď ráda, že jsi to přežila. Mohla jsi dopadnou jak holka v Aši v pátek v noci, kdy jí magor prořízl krk, protože se chtěla rozejít.Čas všechny zlé zážitky otupí a příště budeš ve výběru partnera určitě šikovnější. Už ho nekontaktuj, kašli na peníze, špatně jsi investovala to se stalo všem z nás a jestli jsi pracovitá, brzy si koupíš noťas nový.Moje zkušenost s psychopatem – partnerem je podobná.Zvedni bradu, vypni hruď, teď jsi zase silnější.Svobodu si nenech nikým vzít!!!

ten který je

Pryč od něj,jsi mladá a máš život před sebou.Můžeš být ráda že to takto dopadlo.V černé kronice je plno podobných příběhů které končí tragicky.Mohl ti ublížit.Kašli na něj.Pro toho notebooka si zajdi ale ne sama at ti ho vrátí.

Fred

Beha mi mraz po zadech a poliva me horko, kdyz ctu ta slova. Je to strasne. Po zbytek zivota si dopravejte poradne davky stesti, mate na ne narok.

  1. zaseknout jste to mela uz treba ve chvili, kdy vam cetl smsky. To je nepripustne i mezi partnery
  2. nevycitejte si jeji smrt ani trochu. Jak by mel clovek vedet, ze se nejaky sen zrovna trefi do skutecnosti? To se proste nekdy stane. Musi. Ale vycitat si, ze zrovna vam se zdal? Byla z toho mala, co vam zbylo, tak jste o ni mela prirozene strach. A i kdyby jste ji rekla, co se vam zdalo, ona to by to take nepovazovala za skutecnost. Take nezapomente, ze kdyby vam mohla neco vzkazat, urcite by po vas nechtela, abyste si to vycitala.
  3. podle toho co jste psala, si dejte pozor, pokud si budete brat ten notebook zpet. Mohly by tam byt opet dane programy pro sledovani apod. Pokud ho chcete opravdu zpet (a ja bych tedy na vasem miste mel chut zahodit vse, co souvisi s tou minulosti), tak doporucuju, at vam na nem nekdo preinstaluje cely system. Teoreticky by stacila dukladna prohlidka od odbornika, ale u toho preinstalovani syst. mate vcelku jistotu.

ale jak jste se s nekym takovym po tom vsem dokazala dohodnout na pratelstvi, to vazne nechapu. Takoveho cloveka bych uz nechtel v zivote videt. A spis nejen to

anonym

DOBRÝ VEČER.SOUHLASÍM S PANEM BUMBESEM!!!
OPRAVDU TO CHCE „MALÝ DVŮR,VELKOU HŮL A
ŽÁDNOU DÍRU POD VRATA“.PŘEJI VÁM AŤ SE Z
TOHO VZTAHU JEDNOU PROVŽDY VYMANÍTE A
OSVOBODÍTE. KDYBY TO NEŠLO JINAK JSOU U NÁS INSTITUCE,KTERÉ POMÁHAJÍ TÝRANÝM ŽENÁM.S TAKOVÝM ČLOVĚKEM SE JIŽ V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ NESTÝKEJTE DÁL!!! KDO VÍ,CO JEJ MŮŽE NAPADNOUT.JESTLI VÁM NEDÁ POKOJ NAHLAŠTE JEJ NA POLICII A OBRAŤTE SE NA INSTITUCI PRO TÝRANÉ ŽENY.NEBOJTE SE,VÁŠ STRACH Z NĚJ JEJ JENOM V JEHO ZLU PROTI VÁM POSILUJE.JE TO ZLÝ ČLOVĚK A TAK S NÍM JIŽ NIC NEMĚJTE.---ZAJ-PO

Zdroj: OSOBNÍ SKUŠENOSTI A ZNALOSTI

Popy

Omlouvám se, že to napíšu, ale především se jedná o Vaši hloupost..Existuje jedno přísloví – každý si k tobě dovolí to, co ty mu dovolíš..Měla byste začít nový život tím, že vyhledáte psychologa. Evidentně patříte mezi ženy s nízkým sebevědomím, a když to nepořešíte, najdete si opět někoho, kdo si z Vás udělá hadr na podlahu. Přeji hodně štěstí..

ten který je

To Bumbes:Jo jo přesně tak!Válím se smíchy.:-D