Bruneta84

Co se stane, když zemře někdo, kdo má dluhy, ale nemá žádného dědice?

Například u nějaké banky nebo u nějakého jiného věřitele, ten věřitel ten dluh logicky nikdy nedostane? Vyplatí mu ho někdo?

Odpovědi
Funna

vzhledem k tomu, že dluh můžeš jako dědic odmítnouit, je jedno, jestli má dědice, nebo ne…a i když má dluhy, tak asi nebydlí pod mostem a nějaký záklaní majetek nejspíš má…ten se prodá a pokryjí se věřitelé v poměru, jak moc komu dlužil…

led

Pokiaľ zomrelýbez dedičov zanechal po sebe majetok, na základe súdneho rozhodnutia veriteľ má naň právo v hodnote dlžnej čiastky… pokiaľ danú vec predloží súdu.

JájsemRaibek

Pokud po zemřelém není žádný dědic, jedná se o tzv. odúmrť, která připadá státu. V případě dluhu, platí to, jako by bylo dědictví, tedy dědic ručí za zůstavitelovi dluhy do výše nabytého dědictví. To znamená, pokud státu připadne v odúmrti nějaká finanční hodnota majetku, vypořádá se s věřitelem do výše tohoto majetku. Ostatní si může věřitel odepsat jako nedobytnou pohledávku.

hapiky

Když dědic není, nebo dědicové dědictví odmítnou, a pozůstalý nemá žádný majetek, zbudou věřiteli jen oči pro pláč.

SuzanKa

Ahoj, měla bych prosím dotaz… Dneska jsem měla ve schránce dopis ze společnosti https://cz.kruk­.eu/klienti. Vůbec tu společnost ale neznám. Máte s ní vy nějaké zkušenosti? Co od nich můžu čekat?

Sonka Pop

Já pracuju v HK v Kruku. Kancly máme v centru. A teď zrovna hledáme. Tak mrkni na náš web :) Kdybys potřebovala další info, klidně mi dej vědět. Jinak firma je to senzační, cítím se tu moc dobře. Přátelský kolektiv :)

XenieRo

Ahoj, já pracuju v HK v Kruku. Kancly máme v centru. A teď zrovna hledáme. Kdybys potřebovala další info, klidně mi dej vědět. Jinak firma je to senzační, cítím se tu moc dobře. Přátelský kolektiv :)

Sonka Pop

A máte tam aktuálně nějaké volné pozice?

SuzanKa

Ahoj, já bych se prosím chtěla zeptat, čím se ta společnost https://cz.kruk­.eu/klienti vlastně zabývá? Co je její náplní práce? Díky moc.

Pajka.111

Ahoj, já jsem s nimi přišla do kontaktu, když jsem s nimi řešila své dluhy. Ale mrkni na jejich web https://cz.kruk­.eu/klienti, tam najdeš info, co je to za společnost a čím se zabývá.