Avatar uživatele
Godzilla001

Dluží mi peníze a nebere telefon, dá se něco dělat?

Hezkej večír.
Mám takový problém, dělám deratizace, dezinfekce a desinsekce. Před 6 týdny jsem jel dělat štěnice jednomu chlápkovi, ale on neměl přímo na zaplacení (2500,–) dal mi 500 s tím, že zbytek pošle na účet. Samozřejmě neposlal nic ! Už je to 6 týdnu…telefon nebere a stále dluží ty 2 tisíce, kde přímo bydlí nevíme, škůdce jsme jeli dělat do bytu po jeho zemřelé mamince . Prosím, je možné se peněz nějak domoct?
PS: vím, že to byla blbost, ale vždycky jsem dostal peníze na ruku a s tímhle jsem se setkal poprvé, tak asi chápete… prosím, hloupé komentáře si nechte, prosím o pomoc. Děkuju

Zajímavá 0 před 1609 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
nyjono

Můžeš se zkusit zeptat sousedů u toho bytu, kde jste deratizaci dělali, jestli mají nějaké informace. Jméno, bydlení, příbuzný, známí atd.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Edison

Můžeš se soudit. Soud ovšem nemusí vždy úhradu soudních výloh předepsat dlužníkovi. Dokonce může odkázat na samostatný soud. Trestňák to taky není (do 5 tis.) Tak nevím…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě, lze vymáhat soudně na základě smlouvy kterou jste uzavřeli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

  1. Zajet do toho bytu, pokud ne nedozvoníte, nechat tam vzkaz
  2. Najít si na bezplatném nahlížení do katastru nemovitostí adresu majitele (pokud je to v osobním vlastnictví)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jáára

Třeba má štěnice opět. Tak se mu nechce.. Najde gauč u popelnic a má to tam zas.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Blaide

Zkus nějakým způsobem, třeba jak tady psal nyjono, zjistit kde bydlí a pro peníze si osobně přijeď. Když to nepomůže, tak se můžeš obrátit na vymahatele dluhů, ti by toho člověka snad už dokázali „popohnat“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kazatel

Příliš velkou platební morálku bych u lidí, co mají štěnice, nečekal.

A nejsem si jist, jestli je úplně ekonomické, kvůli takové částce se soudit, navíc s nejistým výsledkem.

Mimochodem, nevychází ty štěnice nějak draho?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dubraro

Kazatel:
Štěnice dnes bohužel může chytit kdokoliv, třeba přivézt z dovolené, i z pobytu v nemocnici.
Fungující DDT je zakázané, povolené insekticidy jsou skutečně drahé a málo účinné. Jejich aplikace je hodně pracná – rozebírání nábytku apod.

před 1608 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek