Godzilla001

Dluží mi peníze a nebere telefon, dá se něco dělat?

Hezkej večír.
Mám takový problém, dělám deratizace, dezinfekce a desinsekce. Před 6 týdny jsem jel dělat štěnice jednomu chlápkovi, ale on neměl přímo na zaplacení (2500,–) dal mi 500 s tím, že zbytek pošle na účet. Samozřejmě neposlal nic ! Už je to 6 týdnu…telefon nebere a stále dluží ty 2 tisíce, kde přímo bydlí nevíme, škůdce jsme jeli dělat do bytu po jeho zemřelé mamince . Prosím, je možné se peněz nějak domoct?
PS: vím, že to byla blbost, ale vždycky jsem dostal peníze na ruku a s tímhle jsem se setkal poprvé, tak asi chápete… prosím, hloupé komentáře si nechte, prosím o pomoc. Děkuju

Nejlepší odpověď
nyjono

Můžeš se zkusit zeptat sousedů u toho bytu, kde jste deratizaci dělali, jestli mají nějaké informace. Jméno, bydlení, příbuzný, známí atd.

Další odpovědi
Edison

Můžeš se soudit. Soud ovšem nemusí vždy úhradu soudních výloh předepsat dlužníkovi. Dokonce může odkázat na samostatný soud. Trestňák to taky není (do 5 tis.) Tak nevím…

Drap

Samozřejmě, lze vymáhat soudně na základě smlouvy kterou jste uzavřeli.

Pepa25

  1. Zajet do toho bytu, pokud ne nedozvoníte, nechat tam vzkaz
  2. Najít si na bezplatném nahlížení do katastru nemovitostí adresu majitele (pokud je to v osobním vlastnictví)

jáára

Třeba má štěnice opět. Tak se mu nechce.. Najde gauč u popelnic a má to tam zas.

Blaide

Zkus nějakým způsobem, třeba jak tady psal nyjono, zjistit kde bydlí a pro peníze si osobně přijeď. Když to nepomůže, tak se můžeš obrátit na vymahatele dluhů, ti by toho člověka snad už dokázali „popohnat“.

Kazatel

Příliš velkou platební morálku bych u lidí, co mají štěnice, nečekal.

A nejsem si jist, jestli je úplně ekonomické, kvůli takové částce se soudit, navíc s nejistým výsledkem.

Mimochodem, nevychází ty štěnice nějak draho?

dubraro

Kazatel:
Štěnice dnes bohužel může chytit kdokoliv, třeba přivézt z dovolené, i z pobytu v nemocnici.
Fungující DDT je zakázané, povolené insekticidy jsou skutečně drahé a málo účinné. Jejich aplikace je hodně pracná – rozebírání nábytku apod.