Omezování osobní svobody

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je protizákonné, když naši sousedé bezdůvodně natáčí naš dům a celou rodinu včetně běžných činností jako je příjezd domů autem, atd… Dále si neustále stěžují (jak na obci, tak na policii) na hrající rádio ve tři hodiny odpoledne, i když není nijak zvlášť hlasitý, byli zde i policisté a i oni uznali, že je vše v pořádku
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

A to co činí vás nějak omezuje na svobodě? Zřejmě ne, tudíž se nejedná o omezování osobní svobody.
Můžete podat návrh k soudu na ochranu soukromí, jelikož to je jejich činem dotčeno.

Další odpovědi
ReHu

Inu, rodinu a souseda si nevybereš.
Už jste se s nimi zkoušeli domluvit po dobrém? Myslím to filmování.

atriplex

Omezování osobní svobody nepřichází v úvahu. Pokud PROKÁŽETE, že kamera natáčí jen vás a ne třeba ježky, pak máte šanci u příslušného okresního soudu se žalobou. Policie v tomto případě nic nezmůže.

NickD

Jak již tady bylo řečeno.Omezování osobní svobody to není i když o ně v podstadě jde.
Problém je,že musíte prokázat to natáčení a co hlavně natáčí.
Případně se obraťte na Obecní či městský úřad.
Zkuste se domluvit podobrém.V opačném případě vám nebrání nic,aby jste to samé prováděli také…

V případě soudního jednání,uveďte zápisy od policie a sousedů.