Rokio

Jedná se o diskriminaci, když nemůžu být veden jako uchazeč o pracovní místo?

Jsem plně invalidní a nemohoucí, ale jsem fyzicky a mentálně zdravý a také samozřejmě mám úplné střední odborné vzdělání a mám schopnosti minimálně průměrného člověka.

Úřad práce mi ale nedovolí, abych byl veden jako uchazeč o zaměstnání, a to i přesto, že chci pracovat. Už teď jsem živnostník a investor.

Není to nefér? Vždyť poctivá práce ještě nikomu neublížila, takže to stát nedělá kvůli tomu, aby mě ochránil před újmou.

Nejlepší odpověď
led

Pokiaľ si živnostník, UP postupuje správne.
UP vedie v evidencii uchádzačov o prácu ktorí nemajú inú možnosť zárobku, len príjem zo závislej činnosti. Podnikateľ, živnostník túto možnosť má.

Další odpovědi
ivzez

Už tvá formulace svědčí o tom,
že tomu vůbec nerozumíš.

Fyzicky a mentálně (psychicky) zdravý nemůže
zároveň být invalidní ve III. stupni a nemohoucí.

Úřad práce se řídí platnými zákony.
A ty – chceš-li získat nějaké zaměstnání – bys měl také.
Pro začátek ti doporučím zákoník práce.

Měl bys znát i zákon o zaměstnanosti, podle něhož nemůže být
jako uchazeč o zaměstnání evidován podnikatl ani osoba s ID III. stupně.

Můžeš se zkusit zaevidovat jako zájemce (nikoliv uchazeč) o zaměstnání.
(Nevím ale, jestli je to možné i jako OSVČ osoba s ID III. st.)

Nefér?
Někdy mne nad tvými otázkami (i odpověďmi) napadá,
jestli by spíše neměla být chráněna společnost…

Drap

Ne, neni to nefér. Nepotřebuješ být veden v evidenci uchazečů o práci. Jsi živnostník a investor, nehledě k tomu, že máš plný invalidní důchod. Na tvém místě s takovými dávkami ze systémů by většina lidí byla nadmíru spokojena.

Mc Merkurion

… tak si ji najdi sám, když si tak šikovnej, bejt v evidenci nejni důkaz o ochotě pracovat, tam je vyžírků …

jirka F

Máš přece ínvalidní důchod III. stupně si se tady zmiňoval není to diskriminace jak rozhodla ČSSZ v rozhodnutí tak to je pokud tam nemáš že můžeš být evidován na ÚP za zcela mimořádných podmínek(kompen­zační pomůcky na pracovišti)pracovat jinak nesmíš.

JájsemRaibek

Není to diskriminace.
Pominu-li zákonné důvody nezařazení do evidence ÚP, odpovím na tvou otázku dále.
Cituji"…přesto, že chci pracovat." A co ti v tom brání? K tomu, že chceš pracovat nepotřebuješ být v evidenci ÚP. Prostě pokud ukážeš své kvality, přijime tě mnoho firem.
Jen malé přirovnání (neber to nijak proti sobě ani proti nikomu) Stewe Hawking byl zcela jistě invalida 3. stupně (ne-li více) a věř, že všude měl dveře otevřené.

led

Rokio, nie je to v rozpore?
„Jsem plně invalidní a nemohoucí, ale jsem fyzicky a mentálně zdravý“.
ak si fyzicky a mentálne zdravý?

led

krásne vysvetlené: „Fyzicky a mentálně (psychicky) zdravý nemůže
zároveň být invalidní ve III. stupni a nemohoucí.“ (ivzez)

Rokio

Nejsem retard, ani mrzák, tzv. nemám mentální, ani fyzické postižení. Jsem jenom duševně nemocný. Jsem autista.

led

Nikto z odpovedajúci tu nepoužil tieto slovné označenia urážlivo. Nikto nie je dokonalý, v každom bez ohľadu na pohlavie, vek, farbu a dosiahnuté vzdelanie možno nájsť niečo, čo ho odlišuje od iných…
…nemá význam sa urážať.

Dochy

Tady jde nejspíš o zmatení pojmů. Pod mentální poškození lidé často berou jakoukoli psychiatrickou poruchu, což nejspíš neodpovídá oficiální definici. Dál to nebudu rozvádět protože v těch pojmech nejspíš plavu taky.