Avatar uživatele
Rokio

Jedná se o diskriminaci, když nemůžu být veden jako uchazeč o pracovní místo?

Jsem plně invalidní a nemohoucí, ale jsem fyzicky a mentálně zdravý a také samozřejmě mám úplné střední odborné vzdělání a mám schopnosti minimálně průměrného člověka.

Úřad práce mi ale nedovolí, abych byl veden jako uchazeč o zaměstnání, a to i přesto, že chci pracovat. Už teď jsem živnostník a investor.

Není to nefér? Vždyť poctivá práce ještě nikomu neublížila, takže to stát nedělá kvůli tomu, aby mě ochránil před újmou.

Zajímavá 0 před 2138 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

Pokiaľ si živnostník, UP postupuje správne.
UP vedie v evidencii uchádzačov o prácu ktorí nemajú inú možnosť zárobku, len príjem zo závislej činnosti. Podnikateľ, živnostník túto možnosť má.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Už tvá formulace svědčí o tom,
že tomu vůbec nerozumíš.

Fyzicky a mentálně (psychicky) zdravý nemůže
zároveň být invalidní ve III. stupni a nemohoucí.

Úřad práce se řídí platnými zákony.
A ty – chceš-li získat nějaké zaměstnání – bys měl také.
Pro začátek ti doporučím zákoník práce.

Měl bys znát i zákon o zaměstnanosti, podle něhož nemůže být
jako uchazeč o zaměstnání evidován podnikatl ani osoba s ID III. stupně.

Můžeš se zkusit zaevidovat jako zájemce (nikoliv uchazeč) o zaměstnání.
(Nevím ale, jestli je to možné i jako OSVČ osoba s ID III. st.)

Nefér?
Někdy mne nad tvými otázkami (i odpověďmi) napadá,
jestli by spíše neměla být chráněna společnost…

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Ne, neni to nefér. Nepotřebuješ být veden v evidenci uchazečů o práci. Jsi živnostník a investor, nehledě k tomu, že máš plný invalidní důchod. Na tvém místě s takovými dávkami ze systémů by většina lidí byla nadmíru spokojena.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… tak si ji najdi sám, když si tak šikovnej, bejt v evidenci nejni důkaz o ochotě pracovat, tam je vyžírků …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Máš přece ínvalidní důchod III. stupně si se tady zmiňoval není to diskriminace jak rozhodla ČSSZ v rozhodnutí tak to je pokud tam nemáš že můžeš být evidován na ÚP za zcela mimořádných podmínek(kompen­zační pomůcky na pracovišti)pracovat jinak nesmíš.

Upravil/a: jirka F

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

Není to diskriminace.
Pominu-li zákonné důvody nezařazení do evidence ÚP, odpovím na tvou otázku dále.
Cituji"…přesto, že chci pracovat." A co ti v tom brání? K tomu, že chceš pracovat nepotřebuješ být v evidenci ÚP. Prostě pokud ukážeš své kvality, přijime tě mnoho firem.
Jen malé přirovnání (neber to nijak proti sobě ani proti nikomu) Stewe Hawking byl zcela jistě invalida 3. stupně (ne-li více) a věř, že všude měl dveře otevřené.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Rokio, nie je to v rozpore?
„Jsem plně invalidní a nemohoucí, ale jsem fyzicky a mentálně zdravý“.
ak si fyzicky a mentálne zdravý?

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

krásne vysvetlené: „Fyzicky a mentálně (psychicky) zdravý nemůže
zároveň být invalidní ve III. stupni a nemohoucí.“ (ivzez)

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Rokio

Nejsem retard, ani mrzák, tzv. nemám mentální, ani fyzické postižení. Jsem jenom duševně nemocný. Jsem autista.

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Nikto z odpovedajúci tu nepoužil tieto slovné označenia urážlivo. Nikto nie je dokonalý, v každom bez ohľadu na pohlavie, vek, farbu a dosiahnuté vzdelanie možno nájsť niečo, čo ho odlišuje od iných…
…nemá význam sa urážať.

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tady jde nejspíš o zmatení pojmů. Pod mentální poškození lidé často berou jakoukoli psychiatrickou poruchu, což nejspíš neodpovídá oficiální definici. Dál to nebudu rozvádět protože v těch pojmech nejspíš plavu taky.

před 2138 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek