Jahoda

Jedli jste to? A pokud ano, chutnalo Vám to?

Zdravím! Mám takovou otázku ohledně jídla. Nedávno jsem zkusila řecké jídlo. Teď už nevím, jak se to jmenuje, ale je to rýže zabalená ve vinných listech. Jak na Vás působila tato chuť? Pro mě to bylo něco nového. Zajímavě to chutnalo, ale špatné to rozhodně nebylo. Druhá věc, kterou jse okusila je kaktus. Ten mi chutnal velmi. Byl lehce nasládlý, prostě strašně dobrý. Jedli jste někdy kaktus? Jak Vám chutnal? Možná, že už něco z dvou uvedených jídel jíte dlouho. Já také vím, že tyto jídla se jí dlouho, avšak měla jsem to nedávno poprvé a zajímaly by mne názory, jak Vám to chutná. Za každou odpověď předem děkuji.

Přeji hezký letní den 🙂
Doplňuji:
Myslela jsem, jestli jste jedli kaktus jako dužninu. Ale kaktusový džus jsem měla také a byl výborný 🙂

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak to jídlo, rýže zabalená ve vinných listech se jmenuje Dolma,dokonce jsem myslela,že je to turecké jídlo. Ani mi to moc nechutnalo,ale já nejsem moc na takové speciality,,,a kaktus jsem nejedla,jen jsem ho pila jako džus…a ten mi chutnal moc.

Další odpovědi
annas

Moje tchyně dělala závitky ze zelných listů. Kdysi jsem experimentovala a zkusila rýži (přidala jsem trochu masa) zabalit do vinných listů. Dalo se jíst. Ale nejvíc mně chutnají jako obal papriky.

Džus z kaktusu mně moc chutnal.

Luss

Ten plneny vinny list se ji hodne i treba na Ukrajine, v Gruzii atd. Tam tomu rikaji „tolma“ (Rekove to asi jmenuji jinak) a to mi chutna :) Z kaktusu jsem pila jen takovy dzus. A take to bylo dobre :)

kvikal

kaktus se dá koupii i jako kompot v konzervě a je opravdu dobrý … na léto ideální

pekynka

Nedávno jsem ochutnala chobotnici a nebyla špatná.

anonym

Ano jedla,dnes si sama koupim listy a plnim podle sveho zpusobu.Kaktus jsem neochutnala za to mam rada chrest.

Michal

Zvyknul jsem si ,že všecno nechutná jako svíčková.Nic ve zlém.Michal.

anonym

Jak se toto jídlo jmenuje v řečtině nevím,ale polsky to jsou GOŁABKI. Je to směs uvařené rýže s mletým masem a manželka různé listy.Třeba s bílého zelí,kapusty,čín­ského zelí a vždy to je chutné a ještě k tomu udělá rajčato-smetanovou omáčku a to je potom pošušnáníčko.Když je dělá tak snad 15 velkých kusů a to já můžu jíst ráno,v poledne ,večer,tedy do vyžrání. A kaktus,tak ten jsem ještě nepozřel.

ivera45

Zdravím , řecké jídlo znám ,protože mám příbuzné v Řecku a docela mi některé jídlo chutná .nejraději mám kuře s rýži a zelím je to pochoutka

elektrikář

Jednou jsem byl zvědavý co mají ti Francouzi na šnecích. Dal jsem si to, maso samo o sobě je něco jak kousek drštěk. Vlastní chuť dělá omáčka.Máslo česnek petrželka,nebo ostrý kečup sůl máslo zelený pepř a voršestr. Není to špatné ale podruhé to jíst nebudu.V české staré kuchařce jsem to našel jak se to upravuje,Jakou jim udělat dietu ze šrotu že se to dřív jedlo i u nás. Hlad je atd.

Luss

az ted koukam kropitko, ze jsme napsaly skoro uplne to same :)