Ječné zrno

Co mi to je??? Nejdřív jsem měla ječné zrno v jednom oku,pak opar,teď mám zrno v druhém oku. K doktorce nechci,ani nepamatuji kdy naposled jsem tam byla

Nejlepší odpověď
BEAES

Příčinou ječného zrna je většinou stafylokokové pomnožení, snížená imunita, špatná hygiena – dotýkání se oka špinavou rukou anebo nedostatek vitamínů a špatná výživa. Příčinou může být i celkové onemocnění organismu – např. cukrovka.

Nejčastějšími příznaky ječného zrna jsou bolestivost, zčervenání víčka, otok víčka a nepříjemné pocity při mrkání.

Léčba: Ječné zrno se nechá pouze odeznít (cca 5 – 7 dní). Samovolné zmizení ječného zrna lze urychlit teplými obklady, které sníží dobu zrání ječného zrna, případně se dá použít antibiotická mast.
Někdy je nevyhnutelný zákrok na očním, kde zrno odstraní při lok. znecitlivění, je to v případě, že by se samovolně neztrácelo. Příčinou vzniku může být i stres, popř. průvan.