hapiky

Je známý nějaký důvod neochoty V. Havla jednat s Rusíny o znovupřipojení Zakarpatské Rusy k ČSSR?

https://nasre­gion.cz/rusini-chteli-byt-znovu-soucasti-republiky-havel-to-odmitl-172214/

Nejlepší odpověď
Drap

Důvodem bylo, že si to naši západní ,,přátelé,, v té době nepřáli

Další odpovědi
elkon

Když něco daruji, tak je neomalené, chtít to zpět.

plebs

Pan Havel dle dobového tisku se ihned po nástupu na Hrad omluvil Němcům za ohromné příkoří které bylo způsobeno Německým občanům při odsunu Sudeťáků, později bylo v tisku také uvedeno, že pan Havel si nechal opravit chrup v Německu. Tudíž o jakési Rusíny, kteří trpěli od Maďarů, Sovětů i Němců nebyl zájem a sám rozhodl.

Pepa25

Myslím, že je zřejmý: snaha Rusínů byla pochopitelná, ale bez šance na úspěch – nebo si dovolete přestavit, že nám Ukrajina jen tak postoupí kus svého území?

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Drape, jsi si jistý, že východní přátelé by si to přáli?

hapiky

Emefej: Jen na okraj: Kteří byli po revoluci naši východní přátelé?

Pepa25

To byl eufemismus a narážka na ty západní přátele. Kdyby Drap napsal, že si nikdo nepřál revizi stutusu quo, tak by dostal palec nahoru, za trapné narážky nemá nárok.