Avatar uživatele
hapiky

Je známo, že se celý vesmír rozpíná. Jak se to projevuje na Zemi?

Pokud by Země přežila několik miliard let, byla by stále stejná?

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, aliendrone před 2071 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

Mně se natáhla játra!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Projevuje se to ukrutně. Stačí pár hodin sedět v hospodě a za tu dobu se zpáteční cesta neuvěřitelně natáhne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

Projevuje se to MOC NEPŘÍJEMNĚ! Především proto, že se rozpíná podle posledních měření zrychlenou expanzí a nikdo, prostě VŮBEC NIKDO nemá ani šajn, jak je to možné!

Provizorně jsme to svinstvo svedli na „temnou energii“ (což je taková z nouze cnost, kterou jsme promptně vymysleli – protože o ní taktéž nevíme NIC)! :D :D

Jinak se to projevuje tím, že čím vzdálenější objekt od Země, tím větší redshift (rudý posuv) – tzn. že se od nás vzdalují RYCHLEJI, než objekty bližší. (prostor se rozpíná odevšad, z každého bodu všemi směry, tak proto)

Země asi tak za +/- 5 miliard let bude nejspíš pohlcena Sluncem, které přejde ze stádia na hlavní posloupnosti HR diagrmu do stádia červeného obra a pořádně se nafoukne – přinejmenším za oběžou dráhu Venuše, ale odhady jsou to velice hrubé, může to klidně být i dál. Nicméně i kdyby se Slunce nenafouklo až k oběžné dráze Země, jistě by na jejím povrchu nebylo moc fajn. Je celkem rozdíl být od Slunečního povrchu cca 149milionů km oproti nějakým 20–30 milionům. ;) :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
aliendrone

hapiky >>> Já bych k tomu také něco měl, ale budu dělat, že ne. Proč? Hele – i hovězí po půl hodině vaření trochu změkne. NE moc, pořád je to „žvejka“, ale trochu ano.

A teď už víme, že když si Kepler vaří vejce, tak mu NEZMĚKNOU ani po půl hodině! Chápeš, jakej Kepler MUSÍ být tvrďák? Hele, on už samotný fakt vaření si vejcí je pro většinu chlapů nepředstavitelný – a Kepler nejen že je toho schopen, ale ani mu NEZMĚKNOU! Aliendrone má prostě bóbika, že by si na takovém tvrďákovi vylámal své zoubky. Tak PROTO! ;) :D :D

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

aliendrone: Není úplně jasné, které vejce „vaří“ a které vejce by měli změknout, ale to je úplně jedno. Byl to od něj dobrý vtip.
Spíš mě připadá, že se do něj sám trefuješ(ano, připadá).

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

JJ, byl to dobrej vtip. :)
Nicméně strefovat se do Keplera? Vždyť jsem právě napsal… STRACH BY MI TO NEDOVOLIL! ;) :D :D

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

A kdo je teď na vině? Bůh a jeho vesmírné zákony, nebo ďábel a jeho vynález alkohol?

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Nejde mít pořád ve všem tak úplné jasno. Copak jsem bůh? Rozpíná se to a tečka, to je bez debaty… ;)

před 2071 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek