Je život v zahraničí obohacující? Co vám to dalo či vzalo?

Přišel ten pocit – ,,tady se cítím být doma" ?

Odpovědi
Edison

Každé poznání obohacuje. Co víc k tomu říct… I Hloupý Honza vyrazil do světa, aby poznal, co je život.

Ametyst

Ano, jistě je. A přišel. Život v cizině není možné poznat skrz novinové nebo televizní zprávy.

EKSOT123

Krátce v Rakousku. Bohužel doma se z jiných praktických důvodů necítím ani doma. Mám těch domovů příliš moc a žádné zázemí. Kromě toho víc doma bych se asi cítil ve slovansky mluvící zemi, jako třeba na Ukrajině.
Na druhou stranu jsem tam byl rád a vzhledem k přátelským lidem a dalším sociálním výhodám by mi tam nevadilo žít. Člověk také pozná jinou kulturu, jinak se začne dívat na Čechy, zblízka pozná také spoustu jiných podobných, jako Slovenské pendlery, Turky a další národy.