dust8

Je život jak bidlo do kurníku?

Krátkej a posranej?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud by život byl jako bidlo v kurníku, tak by člověk jen odpočíval.d o kurníku vede žebřík, tedy cesta, takže život je cesta do narození do konce života, tdy jako žebřík – slepice se po něm dostávají do kurníku, člověk jde nahoru po pomyslném žebříku – roste, zraje,, stárne, když je dospělý a umí zabrat, může se dostat až na nejvyšší místo. Druhá skutečnost člověk se může osvobodit z pozice oběti a stát se skutečným tvůrce svého života.

Bidlo slouží slepicím ve dne k odpočinku a v noci ke spaní. Pokud by se život člověka srovnal s bidlem, pak by člověk nic nedělal, jen odpočíval a spal, takže by nežil, ale jen existoval.
Žebřík do kurníku může být někdy krátký, jindy dlouhý, nebo tak akorát.

Myslím, že toto úsloví nevystihuje délku života. Délka života je pojem relativní. Věk je číslo, to je dané, ale na tom, jak se kdo cítí starý, se odvíjí od něčeho jiného. – na Na zdraví, zájmem o vše nové, vzcělávání a i fyzické síle. Podělaný život může mít člověk mladý věkem, ale starý svým myšlením.

Nadarmo se neříká – mladí stařící, staří mladíci. Souvisí to s moudrostí, aktivitou, zájmem o vše, co se děje kolem, s duchovním životem, vzpomínkami. Každý člověk je jiný, záleží i na sociáíoch kontaktech.

Život není jako bidlo, na němž nejen slepice odpočívají, ale ajako pomyslný žebřík, který vede člověka od narození až ke konci života., pro někoho jako schody do nebe.

Další odpovědi
df

Záleží na tobě

Rokio

Člověk je nejdéle žijící živočich ze savců. Žije v průměru déle než slon, který je hned na druhém místě.

Máme nejlepší životní úroveň z historie. Nikdy se člověk neměl tak dobře jako dnes. Má se lépe než lidé žijící v pravěku, starověku, středověku a novověku. Dnešní člověk má také nejvíce volného času.

hapiky

Posraný je tehdy, když sám na něj kálíš.

elkon

Jaký si to uděláš, takový to máš. Jak jednoduché.