Je zdravý nápoj v podobě mozkomíšního moku?

Jaký je obsah vitamínů a minerálů?

Odpovědi
marci1

Je důležitý. Liquor cerebrospinalis = čirá tekutina, bez buněk, rozpuštěná glukóza a bílkoviny (nepatrné množství).
https://wikiso­fia.cz/wiki/Moz­kom%C3%AD%C5%A1n%C3%AD_m­ok#7s8d6f87

Kepler

MM v podstatě plní funkci krve pro mozek a míchu, tedy i funkci vyživovací. Minerálů je tam celkem dost. Jak je to s vitamíny nevím, ale asi tam taky budou. Z jednoho člověka by sis cvaknul 3 velké štamprle. (wiki). Chuťově asi nic moc, ale s ledem a citrónkem by to možná šlo.