Avatar uživatele
VampGirl

Je zdravé se sprchovat studenou vodou?

Zajímalo by mě, jestli je zdravé se sprchovat studenou vodou. Hlavně mi jde o to, jestli je třeba dobré, když člověk vyleze z horké koupele, se pak ještě osprchovat vodou studenou. Děkuju za rady.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? dudu, tom004, dougie před 4736 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Ano. Otužujete tím tělo. To osprchování studenou vodou po teplé koupeli ale musí být jenom krátké, aby se ochladil jen povrch těla a tělo neprochladlo.
Podobný je princip sauny. Zde je vaše tělo ale více prohřáté, takže pobyt ve studené vodě může být delší.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dudu

Před léty jsem absolvoval čtyřletou školu s polovojenským internátem. Zde jsme se po celou dobu byli nuceni mýt pouze ve studené vodě a díky tomu získali mimořádnou otužilost. Téměř neznám rýmu ani kašel, teplo moc nepotřebuji a zima pro mne začíná až od mínus deseti stupňů. Vřele doporučuji.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
juie

Můj taťka to tak dělá pořád a tvrdí,že to je zdravé!
PS:Jaká náhoda zrovna v pátek mi řekl,že se mám začít otužovat a sprchovat se právě jak vy říkáte ve studené vodě!!!Brrr… xDDD

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Po horké koupeli je studená sprcha balzám. To jako ze sauny,do bazénu se studenou vodou.Zdravé a příjemné.Samozřejmě pro člověka bez srdečních a podobných obtíží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Džuls

Je to super. Ja sa takto sprchujem už roky. Najprv kúpeľ, potom studená sprcha a keď sa len sprchujem, tak je to najprv vlažná voda a potom ,, prepínam" na studenú. Takéto otužovanie má veľa pozitívnych účinkov na telo aj dušu 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ciss

Určitě. Je to vlastně způsob otužování. A navíc když si umyješ vlasy šamponem a pak je osprchuješ studenou vodou, budeš mít krásný objem vlasů = )

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mucillinka

Tak todle je podle mě o zdraví, to bych asi osobně nerozdýchala :D Ale je to asi tím, že na takové praktiky nejsem zvyklá a ani je radši nebudu zkoušet, myslím, že bych to při nejlepším odnesla nachlazením.. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BandiOl

Je to zdravé, ale začít je nutné pozvolna.

Zdroj: pknewshop.cz/zdravi

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Valky

Já se sprchuji studenou vodou jen když přijde léto… Na osvěžení, ale začínám už na konci zimy vlažnou sprchou a postupně to snižuji, aby tělo nezažívalo takový šok… Jinak to zdravé určitě je, utužuje to imunitní systém!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Midoc

Vodoléčbu studenou vodou používal i Vinzenz Priessnitz.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Vinzenz_Pri­essnitz

před 1216 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek