3l

Sprchování po ránu??

Je sprchování po ráni zdravé?? Je to pro organismus lepší nebo horší,co si o tom myslíte? :)

Nejlepší odpověď
Terryle

Podle mě to je hrozně individuální. Bývaly taky doby, kdy jsem se snažila otužit studenou. Vždycky mě to hrozně unavilo, že jsem měla chuť padnout zpátky do postele a znova usnout, tak jsem toho nechala. Pak jsem se zkusila začít sprchovat normálně teplou – a naprostej rozdíl, probudím se, nabije mě to a je mi perfektně. Ale naopak mi ráno dělá dobře pít studený, žádný teplý čaje (ty až později, až tak hodinu, dvě po probuzení). Takže fakt myslím, že organismus si řekne sám, co chce nebo nechce. Řiďte se tím, co je příjemný, a kašlete na to, co kdo říká :o)

Další odpovědi
elektrikář

Po probuzení se spláchne pot póry se otevřou. Na konec po studené vodě se pokožka prokrví, tělo se snaží strátu tepla zvýšeným průtokem krve honem doplnit.Je to jako ze vším všeho z mírou.

arygnoc

sprchování studenou vodou kdykoli je čírej masochizmus.

brrrrrrrrrr!!!!

gnosis

ano, studena sprcha je + pro zdravi, podle me at je to rano nebo vecer. ja se vetsinou sprchuju rano, v lete i vicekrat denne. teplou, samozrejme – nelibuji si v neprijemnych pocitech:)

uprava: presne jak rika arygnoc:D taky nejsem na sadomaso.

tom004

Je to skvělá věc.Hlavně,ta studená na závěr.

chudst

Jen filozofuji.

Pokud se sprchujete studenou vodou, otuzujete se, coz je dobre. Pokud se jen sprchujete normalne, pak vas to mozna prijemne probudi, ale organizmu je to asi rano vcelku jedno.

quentos

rychlá sprcha studenou vodou po směru krevního oběhu je zdraví prospěšná. Osvěží a je-li praktikována dlouhodobě, otuží. Ovšem chce to asi dávku odvahy – když jsem otázku ohledně studené sprchy po ránu pokládal zhruba před rokem, nikdo jí tu nefandil:

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-vy-a-studena-sprcha-po-ranu

Otázka je, co teplá sprcha. Ta krevní oběh spíše pozastavuje, nevím, jestli to je po ránu to pravé ořechové.

tyna.ryglova

Sprchování po ránu možná zdravé je, ale mě by ráno do sprchy nikdo nedostal. Já si dám radši sprchu večer, než jdu spát. V létě jsme koupelnu rekonstruovali a vybírali jsme nový sprchový kout, který nám nebude v koupelně zabírat tolik místa jako vana. Hledali jsme proto nejdřív na internetu, jak ho správně vybrat. Nejvíc nám asi pomohl tento článek http://www.du­mazahrada.cz/by­dleni/koupelny/26062-sprchove-dvere/ , ve kterém jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací.

anonym

Příspěvek smazán administrátorem.