Je zde něco co nemá svůj opak?

Vše je zde duální(Taoismus)ale z každého pravidla musí být vyjímka, láska je opakem nenávisti, klid je opakem neklidu, atd.

Nejlepší odpověď
autacek

Ano, například většina věcí svůj opak nemá :), a u vlastností či pocitů to je taky na výžkách. Tak že by se dala spíš definovat pravidly množina slov, která se dualitou řídí.

No a k názorným příkladům – modré kuličkové pero. Neznám dualitu pro červenou, neznám dualitu pro kuličkové ani neznám dualitu pro pero :)

Další odpovědi
Pepa88

Nula nemá svůj opak – proto to byla v matematice taková revoluce :)

pl4toon

Ano, spousta věcí nemá protějšek. Ale taoismus je mi jinak velmi sympatický a blízký mému myšlení.