marci1

Je výstižné a pravdivé vyjádření papeže Františka, že majetek snižuje u člověka lidskost ?

Doplňuji:
http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/papez-frantisek-ostre-odsoudil-materialni-bohatstvi/989474?­utm_source=mo­zilla_cz&utm_me­dium=rss

Nejlepší odpověď
mosoj

Jistě. Proto církev žádnej majetek nechce že !!!!!

Další odpovědi
Kako

Papež František je mi velmi sympatický. Myslím, že jeho vyjádření je výstižné. Ovšem myslím, že jeho vyjádření se vztahuje především na Jižní Ameriku, vzhledem k tamějším podmínkám. Také si myslím, že hodně závisí, jak člověk se svým majetkem nakládá. Papež chtěl poukázat, že čím méně věcí máme, tím více se dokážeme soustředit na naši podstatu a radujeme se i z malých věcí, myslím.

led

Ano.
Ten, čo nič nemá, je rád, že má aspoň to. Chudobný sa vie so svojim krajcom chleba rozdeliť, pretože pozná, čo je to hlad.
Ten, čo má majetok, chce mať viac. Ak sa už trpiac rozdelí, sú to omrvinky, čo popadajú pod stôl, ale aj tak pritom rieši vážny problém: zamiesť do smetí, alebo dať zadarmo?
Pozrime len na tie rôzne charitatívne akcie, ako sa usmievajú, veď na to predsa pozvali médiá, aby svet videl, ako pomáhajú potrebným. Ak je takáto akcia neverejná, výťažok je malý. Podobne aj sponzori rôznych „charitatívnych“ televíznych relácií, nehovorím, že nedajú, ale tá reklama firmy je k nezaplateniu. Veď za „smiešny peniaz“ majú reklamu nielen vo svojej republike, ale i susednej, čo by pri platení stálo mnohonnásobne viac. Aj to je ľudské? Zarábať na nešťastí iných?
Pripomenulo mi to akciu politikov, akcia „Zelený deň bez áut“. Do práce prišli pešo, prípadne na bicykli, čo však nik nevidel, bola susedná ulica plná čerstvo zaparkovaných áut „peších“ politikov. Aj to je ľudské? Prečo by sa mal ten, čo má, mal uskromňovať na úkor iného, čo nemá, čo chce žiť…