plebs

Je výhodné jezdit nakupovat potraviny do Polska jak navrhují poradci ODS?

Mám to 100 km týdně utratíme dle žravosti 2–4 tisíce českých, když nahlédnu tak pečivo mléčné výrobky jsou levnější ostatní skoro stejné a rovněž nechápu proč podporovat polskou ekonomiku na doporučení elitního poradce Křečka.

Nejlepší odpověď
Alesh

Podle mě je to minimálně dobrý způsob, jak neakceptovat „cenovou politiku našich obchodníků“. Druhou možností by byly regulace, co se týče marží.
Co si v téhle zemi nejen obchodníci dovolí, to je neskutečný.

Další odpovědi
Rocker

My tam jezdíme,ale máme u Polských hranic chalupu.Z Prahy bych tam asi nakupovat nejezdil,ten čas se dá využit lépe.

cappuccino

Pripocti k nakupu naklady za pohonne hmoty a casovou ztatu a hned uvidis, na kolik je to „vyhodne“. Pokud to nespojis s nejakym vyletem nebo si tam nenechas treba udelat bryle, tak se to absolutne nevyplati.

Ametyst

Samozřejmě se to vyplatí. Zdejší ceny máme nejvyšší v Evropě. V Polsku zároveň levně natankuješ, takže se to vyplatí.
Zdejší hostinský jezdí na nákup do Polska, takže ho hospoda i v dnešní podivné době, kdy nikdo neví, co bude zítra, a moc neutrácí, dobře uživí.

elkon

Na to stačí tvoje hlava (snad, pokud umíš počítat), nemusíš se na to ptát. Také je potřeba řešit kvalitu, případně složení, pokud jde o potraviny.

Filip84

Nerozumím tomu: Ty řešíš cenu potravin jako #1? Hlavně ať je to levný, i když je to Schlichte? 🤷‍♀️

Pokud tomu tak je, tak ne, nevyplatí se to. Bohatě postačí pohlídat akce našich řetězců a prostě nakoupit toho co možná nejvíce v těch akcích.

Pokud jde o to koupit kvalitní produkt za fairovou cenu, tak se to vyplatí, protože 1. je výhodný kurs złotego ku koruně, ono když koupíš něco, čeho kilo stojí Zł 30.00 a złoty koupíš za Kč 4.98, nebo Kč 6.55, je to, ve výsledku, docela rozdíl, jistě chápeš a 3. když koupíš u nás uzeninu za Zł 30.00 / kg, tak se, pomalu, nedá žrát, když ji koupíš v Rzeczpospolite, tak je to to samé, jako bys u nás koupil uzeninu za Zł 60.00, minimálně a 4. koupíš tam produkty a suroviny, které tady prostě neseženeš, jako je třeba żur śląski.

Sám si uvaž své priority, nejsi malé dítě.

Pepa25

Opět místo otázky snaha pustit do světa pindy, tentokrát o „elitním poradci Křečkovi“, Že vás to baví … Jestli se něco konkrétnímu někomu konkrétnímu vyplatí si musí dotyčný spočítat sám, proto jsou počty i na pomocné škole.

plebs

Pepa25 nehanět Křečka a spol. podle mého je to nejlepší vláda která se snaží splnit předvolební sliby i když to trochu vázne a jejich diskuze s prostým lidem a novináři je excelentní viz. madam Černochová, Markéta a další.

Pepa25

plebs: O.K. Ironii znáte. A co ty počty? Prostě zbytečná otázka …

Ametyst

Pepa25: I lidé, kteří volili tuto vládní tragédii, jí už přestávají nejspíš věřit. Je dobře, když aspoň začínají myslet hlavou a vnímat, že vláda nedělá pro lid, který jí dal důvěru, to nejlepší.

Pepa25

Ametyst: vyjádření kohokoliv mimo vládu logicky nemůže změnit můj názor na vládu