zjentek

Je vůbec možné plavat s desetikilovým závažím na chodidlech?

Nemyslím závaží jak dřevo, které plave, myslím třeba beton. Pokud jsou chodidla v deseti kilech betonu, dá se i přesto nějakým způsobem plavat? Jak dlouho? Kolik takhle člověk uplave?

Nejlepší odpověď
Kepler

To by už nešlo, pořádně to komplikují už jenom těžší boty. Myslím, že s deseti kily betonu bys šel hned ke dnu. Ale v Mrtvém moři by to asi šlo.

Další odpovědi
Kelt

Způsob likvidace nepohodlných osob je sice proti morálce a normálnímu lidskému jednání, bohužel zákony mocných a peněz jsou podle některých lidí neoddiskutovatelné. Bohužel k tomu zneužívají přírodní zákony , konkrétně Archimédův zákon. Těleso je sice nadlehčováno, ale je dočasnou součástí lidského těla. Kdesi jsem četl, že chlapík plaval v moři 6 hodin měl amputované nohy, takže to rukama jde zvládnout po příslušném natrénování. Ale tady, nevím. I když víra a vůle hory přenáší a třeba i se závažím na chodidlech ve vodě.

aliendrone

Otázka je záludnější, než na první pohled vypadá. Totiž pokud bychom to brali pouze z hydrostatického hlediska (Archimédův zákon), tak pochybuji, že existuje normální lidský jedinec, který by vykázal takový „výtlak“, aby se udržel na hladině s 10kg přítěží navíc.

Ovšem ty se ptáš na PLAVÁNÍ, což zahrnuje i hydrodynamiku a to je třeba vzít v potaz. Pokud by byla přítěž vhodně tvarována (např. tvar ploutve), neumím bezpečně vyloučit, že ZDATNÝ jedinec by po jistou omezenou dobu MOHL být schopen plavání.

Hele, podobná problematika tu již byla – také se mělo zato, že člověk není schopen aktivně létat pomocí VLASTNÍ síly (myslím LÉTAT, nikoliv plachtit). A podívej dnes – díky ultralehkým materiálům a pokroku v aerodynamice již existují letouny na „lidský pohon“, se kterými člověk dokáže uletět i více jak 100km. Tož asi tak nějak. :)

Bobek 2

Myslím, že bych ten beton na těch chodidlech neudržel a hned by mi to spadlo. 🙂 Ani s nafukovacím míčem na chodidlech bych daleko nedoplaval. Kdyby tam ten beton byl napevno – no nevím, možná pár vteřin bych s vypětím všech sil hlavu nad hladinou udržel.

marci1

Je možné plavat: jako sekera-ke dnu. 🙂

Dochy

Pokud by to nebránilo pohybu, pak myslím, že 10kg je tak nějak hraniční na to aby člověk vydržel pár desítek sekund nad hladinou. Sportovec možná několik málo minut. A pokud bych si pro takový pokus měl vybrat, volil bych asi bederní pás…

aliendrone

Kelt>>> Z hlediska Archimédova zákona je na tom BEZNOHÝ lépe, než zdravý jedinec. Rozhodující pro vztlak je trup (kapacita plic), nohy jsou jen balast. :)