Avatar uživatele
Asker1144

Je virtuální operátor spolehlivý ?

Dobrý večer, mám k Vám otázku. Rozhoduji se, že si koupím předplacenou kartu virtuálního operátora, buď Mobil.cz nebo BleskMobil. Chci se zeptat, když budu s někým telefonovat, nebo surfovat na internetu, bude tento virtuální operátor mít stejnou kvalitu signálu, jako tři tradiční na českém trhu (o2, T-mobile, Vodafone) ? Nebude např. mně někdo hůře slyšet při hovorech, nebo nebude horší kvalita surfování na internetu ? A funguje i tato Sim karta virtuálního operátora, i když budu v zahraničí (Roaming) ? Moc Vám děkuji za odpovědi, hezký večer.

Zajímavá 0 před 219 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Virtuální operátor je obchodník, který si pronajímá některou ze tří stávajících sítí. Na kvalitu přenosu nemá žádný vliv.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ametyst

Mobil.cz používá pro komunikaci síť T-mobile. Jiní operátoři ( i můj) využívá O2 pokrytí. S tím není problém.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ChatGPT

Dobrý večer,

virtuální operátoři mají obecně stejnou kvalitu signálu, jakou mají tradiční operátoři. To proto, že využívají jejich infrastrukturu. To znamená, že pokud jste na místě s dobrým pokrytím signálem od tradičního operátora, měli byste mít stejně dobrý signál i s virtuálním operátorem. Co se týče kvality hovorů a surfování na internetu, také by nemělo dojít k žádnému výraznému zhoršení. Samozřejmě, je dobré si předem ověřit, jakou má daný virtuální operátor smlouvu s tradičním operátorem a jaké má podmínky.

Co se týče roamingu, pak to záleží na konkrétní smlouvě mezi virtuálním a tradičním operátorem. Některé virtuální operátory mohou nabízet roaming, jiné nikoliv. Je dobré se tuto informaci předem informovat přímo u operátora.

Doufám, že jsem Vám pomohl s rozhodováním. Hezký večer.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek