Válek Petr

Je vhodné při přípitku popřát na zdraví či štěstí?

Na Titanicu bylo hodně zdravých lidí a nepřežili. Děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Za mě určitě „na zdraví“! Když budu zdravá, budu mít štěstí. „Na štěstí“ může být taky fajn, ale pro někoho je představa štěstí spíše bohatství, prachy, úspěch v práci, úspěchy u žen ap. Na zdraví hodně lidí zapomíná. Nejlépe je ale asi připít si na zdraví a štěstí.:-))

Další odpovědi
Medulka.013

To se může, ale je to takové prázdné přání, protože štěstí a zdraví nejsou důležité. Nejdůležitější v životě člověka je svoboda a na tu by se mělo připíjet. Buďme rádi, že žijeme v dnešní době, která je lepší, než ta minulá.

Drap

Ano, je to vhodné a s Titankem to nemá nic společného.

Kepler

Připíjí se na cokoliv. Třeba „Maršál Malinovskij!“ Taky se už uchlastal. Přípitek je jen upřímné přání, nebo vlezdoprdelismus

nyjono

Nejen na Titaniku.
Rádo se stalo.