Kryšpín

Je vhodné otevřít hranice, aby koronavirus kulminoval, a poté bude možná slábnout?

Předsedkyně EK Ursula von der Leyen připravuje nařízení pro členské státy otevřít hranice z důvodů že se Koronavirus stejně šíří a bude možné opět volně cestovat. Rovněž WHO navrhuje omezit nošení roušek poněvadž jich je poté nedostatek.
ČTK a teletex.

Odpovědi
led

Také otvorenie hraníc môže mať aj ťažké smrteľné následky.
Ak dovolíte zlu, aby sa šírilo a nebránite sa mu, pohltí vás.
Pripomeňte si alegoricky na morové epidémie v stredoveku, na následky po vojskách Džingischána… A nedávna história: Aj v Mnichove 1938 len pootvorili dvere na východ a koľko mrtvých to stálo.

zjentek

Pokud na začátku byl záměr snížit populaci člověka na planetě o množství „co to dá“ v nejkratším možném čase, tak pak WHO a ostatní postupují nejspíše přesně podle plánu.

Dochy

Ano, je fakt, že poté co bude nakaženost kulminovat se bude snižovat. To je podstata té kulminace 😉 Ale obecně bychom byli asi radši, pokud by k té kulminaci došlo bez toho aby nám lidé umírali na chodbách přetížených nemocnic…

Hlada

Má pravdu, že se nemoc šíří i při zavření hranic. Omezí se tím ale počet současně nemocných tak, že to zvládne zdravotnictví. Jak se ukazuje, to není ve všech zemích na stejné úrovni, takže plošné nařízení by asi nebylo správné.

Pepa25

To je fakt jak Rádio Jerevan:

Zpráva ČTK: „EK podle der Leyenové připravuje společnou strategii, jak co nejrychleji zrušit omezení přeshraničního pohybu … "Rozhodující je: Nesmí se to stát příliš brzy, neboť pak je tu riziko, že se virus znovu rozšíří,“ řekla von der Leyenová. „Na druhou stranu to musí jít co nejdříve, aby tím naše hospodářství zbytečně netrpělo. Důvěřujeme radám lékařů, ale také ekonomickým expertům, kteří se vyznají v dodavatelských řetězcích.“

Co z toho udělá Kryšpín: „Leyen připravuje nařízení pro členské státy otevřít hranice z důvodů že se Koronavirus stejně šíří“

Edison

Uršula by potřebovala se nakazit. Nějak vůbec nepochopila, jak se nemoci šířej. A jak je vidět WHO vdává nikoli zdravotní, ale ekonomicko politická prohlášení. Ještě chcete WHO věřit???

Edison

Hlado, bez přenašeče není přenos. To, že se nemoc šíří ve vícero zemích vůbec není důkazem toho, že se šíří přes hranice. Naopak, dokuc nebyly zavřený hranice, nemoc se šířila po Evropě jako celku. Teď už se šíří pouze v rámci jednotlivých států, což dokazují čísla, která jsou dost různá, podle opatření, přijatých jednotlivými státy. Pokud by hranice zůstaly otevřené, tak velké rozdíly by nebyly. To je tedy důkazem, že zavřené hranice mají pro jednotlivé státy velký význam.