Rohlik

Je vhodná cola při průjmu?

Je vhodné pro člověka, který má průjem (bez zvracení) pít v jakemkoliv množství Colu?
Přečetl jsem si mnoho článků a někdo píše, že „Vysoký obsah cukru v nápoji způsobuje ještě větší vylučování vody – to není při průjmu vhodné.“ nebo „jedná se o silně kyselý nápoj s pH 3–3.5, přeslazený s vysokým obsahem oxidu uhličitého a kofeinu, tudíž není vhodný.“.
Někdo zase psal, že malé množství je ideální „lék“ proti průjmu.

Jak to tedy je?

Nejlepší odpověď
www

Moje zkušenost je jiná. Žádná kola, ale tvrdá dieta, vlastně půst. V nejlepším případě později suchý rohlík, hořký čaj. Ještě lepší je čaj protiprůjmový, v lékárně poradí.
Zkušenost
Doplňuji:
m.lekarna.cz/tor­mentan-spc-20×1–5gm-sacky/
Tormentan se to jmenuje.

Další odpovědi
anonym

Při průjmu se má pít čaj…a držet půst, to je všechno.Ani žádná hořká čokoláda, a podobný nesmysly. K jídlu nic, až příští den, pokud to půjde mixovanej babán, sušený borůvky…
To by mohlo být bambilion článků o tom, proč a kvůli čemu se nemaj pít limonádičky a další podobná zvěrstva, ale je to marný, je to marný…

da ny

Coca cola originál je velmi vhodným doplňkem při potížích trávicího traktu včetně průjmu. Bílý cukr/sladkosti sice mají obecně projímavý účinek, tady se toho není třeba obávat. 😉 kyselina fosforečná velmi dobře zastanesvou práci.
Colu bez příchutí a HLAVNĚ NIKDY NE LIHGT!!! umělá sladidla vní jsou horší než klasický cukr. Cola v ČR vyrobená a zakoupená i nmecká jsou ještě v rámci EU vpořádku. Např. na Slovensku si colu nekupujte, je tam přidáván aspartam a pod. sladidla.
Vše co má na etiketě LIGHT nechte raději vždy ležet v regálech obchodů.
Colu popíjejte v průběhu dne chlazenou i několik dní, ne však půl nebo čtvrt litru najednou!
Lékaři sev názorech různí,jakove všem.
V době socialismu primář dětského odd. nemocnice „naléval“ colou (tehdy byla v obchodech jen ta kvalitní/originál, višňová k tomuto účelu vhodná nebyla) celé průjmem postižené oddělení. Jeden s tatínků tehdy v létě přivezl z NSR (řidič kamiíonu) i banány. Mám vůči nim velké výhrady, ale je fakt, že staví (tak 10 kousků v průběhu celého roku si i dám :).
Dostatečné množství tekutin zajišťujte popíjením černého čaje, to uhlí = výborná záležitost.
Nehladovte, uvařte si v počátcích doměkka alespoň rýži s mrkví, suchar, rohlík, pokud nezvracíte, zbaštětě, na co máte ze „suššího“ chuť. Bůček vynechejte:).
Dostatek energie zajistí ten cukr z coly…
Funguje to v celérodině i u známých 😉
Doplňuji:
Omlouvám se za překlepy, klekl mi počítač a píši na zapůjčeném lifebooku a jeho klávesnice mi nějak „nesedí“ do ruky a zapomíném na mezery..... Snad bude líp :))))

arygnoc

cola je vhodný prostriedok tak na pestovanie obezity.

na hnačku (průjem) platí iba diéta.

:-Q

vertigo

Studená Cola LIGHT, tedy bez cukru, neuškodí, pomůže uklidnit rozbouřené vnitřnosti. Cukr totiž podporuje kvašení, což při dietní chybě – anebo infekci – není žádoucí.
A určitě je vhodné nasadit živočišné uhlí, při těžším průběhu Endiaron.
Doplňuji:
Smecta. To zastavuje snad i vlaky http://www.le­karna.cz/smec­ta-plv-por-1x10sacku/

Pepa25

Ne, při průjmu IMHO vhodná není. Někdo říká, že je dobrá při takovém to divném pocitu na žaludku (navíc jen trochu, rozhodně ne v jakémkoliv množství), ale nikdy jsem neslyšel, že by ji někdo doporučoval při průjmu.

MK44

Cola je „vhodná“ toliko v jednom jediném případě. Když chcípáte žízní a široko daleko nic jiného k pití není.

Na průjem suchý rohlík, suchary a střídmě zapíjet hořkým čajem. Není-li čaj, pak doplňovat tekutiny vodou bez bublinek.