Rokio

Jaký je rozdíl mezi průjmem a hnačkou?

Tak já mám trvalý průjem. Moje stolice jsou řídké. Na záchod ale akutně nemusím, když chci jít za medvědy (na velkou). Také nechodím tak často na toaletu jako lidé s hnačkou.

Když se řekne hnačka, představím si, že ty lidi ten průjem žene na záchod.

Jak je to ve skutečnosti?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíl je v tom, že průjem je český výraz, hnačka slovenský. V obou případech jde o častou řídkou stolici.

I ve staré čeština, stejně jako u nás na Moravě, se používalo slovo běhavka – od běhati. Další název byl chvístačka.

Odborný termín pro průjemje diarea, diaré – průjem, též diarrhoea nebo diarrhea – staré řecké slovo, převzal latina, pak aostatní jazyky i do běžného jazyka. Doslova protíékající

https://www.e­tymonline.com/wor­d/diarrhea

Jinak průjem i hnačka jsou soubojem s časem i rychlostí.

Další odpovědi
Justin1

Taky bych to viděl tak, že rozdíl je v rychlosti, kterou je nutné vyvinout při přesunu na záchod.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.