Je u vás nostalgie vítaná, či proklínaná, když občas plave v mozkových buňkách?

Nejlepší odpověď
annas

Nostalgie – teskná touha po něčem, co bylo dávno, nebo jak zmiňuje Ivan Blatný: „Nostalgie, ta touha vrátit se tam, kde jsme nikdy nebyli.“

Když přibývají roky, občas se vrátím vzpomínkami o minulosti. Jedinou devízou bylo to, že jsem byla mladá, I když mládí nebylo prosluněné, způsobila to doba, ve které jsem zažila mnoho křivdy …

Na rozdil od Ivana Blatného nevzpomínám s nostalgii na to, kam jsem se nedostala. Spíš se dívám na fotografie, přečetla jsem v různých knihách, viděla ve filmáeh, jak je i jinde krásně, ale neřeším to.

Jenže minulost je minulost, změnit nejde, jen se lze dívat na ni jinak. Dokázala jsem to, co jsem si přála, I když trochu později – zvolila jsem jinou cestu a dostala se přes překážky ke hvězám …

Takže všechno zlé bylo k něčemu dobré… jiný pohled na minulost … tak stálo v osudu… věřím v zákon karmy, který je zdarma…