Je tupá hlava horší než dutá palice?

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se jednoznačně odpovědět.

Tupý ve vztahu člověku je víc negativní než dutý, prázdný – třeba z důvodu nedostatku času, zatímco u tupého čas zpravidla nehraje roli. Lidská hloupost nezná mezí a je nekonečná.

Palice je také expresívní výraz pro hlavu.

1. tupá hlava – expresívní výraz pro člověka, který je zaostalý, nechápavý, hloupý. – expresívní výraz.
Přeneseně od příd. Jména tupý, která má význam něco málo ostrého, špatně řezajícího, sekajícího atd. Takže u tupé hlavy něco chybí, třeba že nepřemýšlí atd.

2. dutá palice, dá se říct i prázdná – expresívní výraz. Využití slova dutý – prázdný, nic neumí. . Navíc palice, výraz negativní.

3. dutá palice – výraz neutrální – temně, dunivý, temný údery palicí třeba do bubnu;

Radějí mít dutou hlavou než tupou hlavu, dutou palici než tupou palici. Jinak raději normální hlavu než normální palici.

Další odpovědi
Drap

To vyjde ve výsledku na stejno.

Jugar1

Příspěvek smazán administrátorem.

anonym

:)